Házenkáři bojovali

Hazena znakV neděli 2. 12. podvečer zajížděli muži do zbrusu nové městské sportovní haly v Kuřimi, aby se pokusili sesadit lídra tabulky a přeskočit jej tak v celkovém hodnocení. Navíc jsme Kuřimi chtěli i oplatit vyřazení z Českého poháru, takže motivace před zápasem byla veliká.

2. liga mužů Morava Jih – 10. kolo

SK Kuřim - TJ Sokol Velké Meziříčí 32:30 (17:16)

Bohužel komplikace se vynořily ještě před odjezdem k zápasu, a tak jsme vyráželi bojovat o čelo tabulky v nekompletní sestavě. Vstup do utkání byl jasně v režii domácích a jejich spojky se snadno dostávaly do zakončení. Kuřim tak šla rychle do vedení 6:2. Tomu přispělo i zranění obranného pilíře Necida, který musel odstoupit již v 5. minutě. Ovšem družstvo se dokázalo brzy oklepat a srovnat krok (8:6). Navíc od 20. minuty jsme se již mohli spolehnout na našeho rozehrávače Šidla, který naši hru znatelně pozvedl. Minutu před koncem první půle jsme konečně srovnali na 16:16. Bohužel jsme ještě stihli udělat 2 chyby, po kterých jsme naštěstí inkasovali „pouze“ jednou. A tak se šlo do šaten za stále nadějného stavu 17:16.
Ovšem jsme vůbec nezvládli vstup do druhého dějství. Soupeř nám tak rychle odskočil na rozdíl 5 branek (25:20). Změnou herního systému jsme dokázali ovšem kuřimské hráče dostat pod tlak a postupně jsme ukrajovali z jejich náskoku (28:27). Bohužel v tomto okamžiku viděl po zbytečné chybě červenou kartu Strašák (v zápase 12 branek) a soupeř v přesilovce opět odskočil na 31:28. My však zbraně nesložili a stále jsme chtěli urvat alespoň remízu. V poslední minutě jsme měli ještě dvě slibné příležitosti, ale ty bohužel brankou neskončili, a tak jsme se museli smířit s prohrou o 2 branky a pádem na 5. místo ve vyrovnané tabulce.
Dnes nás ztráta 2 bodů opravdu mrzí, jelikož soupeř byl k poražení a minimálně remízu bychom si zasloužili. K poslednímu zápasu podzimu nastoupíme doma proti sousedovi z tabulky - HK Ivančice.
7m hody 7/8:1/2, vyloučení 4:7, navíc VM červená karta, diváků 58
Sled branek: 2:0, 6:2, 8:6, 11:7, 16:16, 18:18, 25:20, 26:23, 29:28, 31:28, 32:30
Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Pavel Strašák (12/6), Pavol Živčic (7), Vítězslav Večeřa (5), Ladislav Šidlo (3/1), Jan Lečbych (1), David Kubiš (1), Jiří Kaštan (1), Miloš Necid, Tomáš Pažourek, Pavel Křibala, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Petr Kácal