Muži v 1. volejbalové lize porazili lídra

volejbal Tesla_BeskydyUplynulý víkend byl pro nás víc než úspěšný. Již podruhé se nám v této sezoně podařilo vyhrát oba zápasy. A to jsme neměli soupeře jen tak ledajaké. V pátek to byl náš odvěký rival. Hráli jsme s nimi většinou neúspěšně v 2. lize, v loňské sezoně rovněž bylo více neúspěchů než úspěchů. Až letos jsme v první části na Tesle konečně vyhráli za 3 body a navíc bez ztráty setu.

Takže nám měla co vracet. My však byli připraveni více než dobře. Hned od začátku jsme hráli velice pozorně a prakticky jsme brněnské hráče nepustili do významnější akce. Naopak my hráli jak z partesu. Honza Kasan výborně rozděloval nahrávky, útočníci se překonávali, výborně jsme hráli i na bloku a rovněž příjem podání byl také na úrovni. Navíc jsme přidali i několik es a skóre pozvolna narůstalo v náš prospěch. Všechny sety byly pod naší kontrolou přes nevelké komplikace v posledním setu, kdy jsme neudrželi vedení 24:19 a dovolili jsme soupeři vyrovnat 24:24. Nakonec jsme vše dotáhli do zdárného konce a i tento jsme vyhráli a tím pádem celkově 3:0.
VELMEZ– Tesla Brno 3:0 (20,15,24) Sestava: Kasan, Jaša, Huryta, Kučera, Žaba O., Benáček, libera Koukal a Slavík. Střídali: Stanislav, Maňas, Šimek, Pavlovský a Žaba Š.
Další den nás čekal soupeř o třídu lepší. Největší favorit 1. ligy, který si dělá letos velké naděje na postup do extraligy. Black Volley Beskydy přijel se svými největšími esy, bývalými reprezentanty Širokým, Kubalou, Seifertem (SVK) nebo extraligovými hráči Jamborem, Lexem, Mečiarem (SVK), a ještě navíc posíleným o bulharského hráče Nedkova. My jsme byli trochu oslabeni o Ondru Žabu (jel s žáky na český pohár), Jirku Koukala a Martina Pavlovského. Naopak se do sestavy dostal junior Patrik Juda. Soupeře jsme se nelekli. I když se snažil hned od začátku ukázat, kdo bude pánem na hřišti a postupně se dostal do vedení až 16:11. Trpělivě jsme ztrátovali a čekali na příležitost. Bloky a výborný výkon polařů dirigovaných liberem Márou Slavíkem nám připravili několik „bodovek“, a ty jsme nekompromisně zakončili. Na dvacítce jsme již srovnali krok a do koncovky jsme již šli do vedení a set získali pro sebe. Druhý set patřil plně nám. Sice jsme na úvod zaváhali a nechali soupeře utéct na 1:3 a 3:5. Ale to bylo vše. Potom již dominoval na hřišti jen náš celek. Výsledkem byl jasně získaný druhý set 25:16. Jakou jsme měli převahu v druhém setu, takovou měli Beskydy v setu třetím. Čtvrtý set byl největší bitvou. Ve vedení se střídaly oba týmy, nakonec do zcela vyrovnané koncovky jsme šli s minimálním náskokem 23:22. Což nestačilo a nakonec Beskydy uhráli těsné vítězství 26:24. Vše měl rozhodnout poslední set. My povzbuzováni slušně zaplněnou tělocvičnou jsme nastoupili značně sebevědomě. Také jsme hned urvali vedení až 7:3. Slibný náskok jsme udržovali až do koncovky. Zde jsme trochu promarnili vedení 12:9 a nechali zkušeného soupeře korigovat na 13:12. To bylo ovšem z jeho strany vše. Obě strany už doztrátovali až do konce a z vítězství jsme se těšili MY. 15:13!
VELMEZ – Black Volley Beskydy 3:2 (22,16,-16,-24,13) Sestava: Kasan, Jaša, Huryta, Kučera, Stanislav, Benáček, libero Slavík, střídali: Šimek, Maňas, Juda, Žaba Š.
Příští týden nás čeká poslední letošní dvoukolo, v pátek 14.12. se představíme na palubovce zatím posledního celku tabulky ČZU Praha a v sobotu zajíždíme do Č. Budějovic a naším soupeřem bude B tým extraligového Jihostroje.