V posledním utkání podzimu vybojovali dorostenci dva body

hazena mladsi_dorost_2.liga_JM-VM-IvanciceSobota 8. prosince 2018
2. liga mladší dorostenci Morava Jih – 10. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – HK Ivančice 34:30 (16:17)
Po minulém utkání kdy družstvo dorostu utrpělo vysokou porážku v Kuřimi, která bojuje o přední příčky, čekal na nás rovnocenný soupeř HK Ivančice.

Od úvodního hvizdu na nás soupeř vlétl, naši hráči se spíše rozkoukávali a v 7. minutě jsme prohrávali 1:7! Po oddechovém čase jsme hru vyrovnali, začali jsme proměňovat šance, ale stále jsme nedokázali pokrýt útoky Ivančic. V závěru poločasu díky bojovnosti jsme snížili na rozdíl jediného gólu (16:17).
V druhé půli pokračovali brankové hody, obě družstva hrála rychlou dorosteneckou házenou. Stále jsem se snažili držet hru v tempu, a jen díky neproměněným šancím, soupeř držel minimální vedení. Až v rozmezí 43. a 47. minuty jsme odtočili skóre z 21:23 na 27:23 a získali si tak rozhodující náskok. Závěr jsme si pohlídali a dovedli utkání do vítězného konce v poměru 34:30.
Kluci museli v tomto utkání i díky špatnému a nekoncentrovanému vstupu zabrat a o vítězství bojovat. Utkání mělo alespoň patřičný náboj, ale takovýmto vstupům do utkání se musíme vyvarovat. Kluci podali kolektivní výkon, škoda jen že se nedokázali tentokrát všichni brankově prosadit.
Družstvo dorostenců přezimuje na pátém místě druholigové tabulky, což je dle očekávání. V jarní části se budeme snažit ještě o nějaký stupeň posunout!
Sestava a branky: Tomáš Krčál – Alex Cerkal (3), Tomáš Rosa, Jakub Mach (2/1), Martin Chalupa (3), Kocourek Radim, Jakub Russ, Vojtěch Svoboda (10), Alex Kuřátko (6), Radek Navrátil (4/2), Jakub Strýček (4), Štěpán Klapal (2), trenér Ladislav Šidlo, Radek Navrátil, vedoucí družstva Pavel Svoboda.