Házená: 2. liga mužů Morava Jih – 11. kolo

Hazena znakTJ Sokol Velké Meziříčí - HK Ivančice 33:34 (16:16)
V posledním zápase podzimní části jsme hostili ve velice důležitém zápase souseda z tabulky HK Ivančice. Případná výhra nám mohla pomoci až k posunu na 2. pozici, ale hlavně bychom si udrželi těsný kontakt s vedoucími celky.

Před zápasem k nám i hovořila výborná bilance s tímto soupeřem. Jelikož ten nás v domácím prostředí již několik let v řadě o body obrat nedokázal.
První půle byla jako na houpačce. Úvod patřil hostím, kteří se ujali vedení 2:4. My na to ovšem dokázali odpovědět a za stavu 9:6 si hosté již brali oddechový čas. Ten jim ale příliš nepomohl a mi navyšovali brankový náskok (19. minuta 13:8). Bohužel následovaly 2 přesilové hry, které nám paradoxně uškodily a soupeř během následujících 8 minut otočil na 14:15. Do poločasu jsme ovšem ještě stihli srovnat na 16:16.
Do druhé jsme vstoupili lépe my a postupně si budovali mírný (2-3 brankový) náskok. V této pasáži nás drželi ve vedení branky Večeři a Strašáka. Druhý jmenovaný během zápasu dokázal bez problémů zakončovat nařízené sedmimetrové hody, ze kterých vstřelil 10 branek. Naopak hosté si v této činnosti 3x vylámali zuby na našem brankáři. Navíc 5 minut před koncem za stavu 30:29 nám byla dokonce poskytnuta výhoda přesilové hry. Bohužel jsme měli v zakončení obrovskou smůlu a soupeř nás dokázal trestat. Tuto přesilovou hru jsme prohráli 0:3, což byl rozhodující faktor zápasu. V posledních vteřinách jsme se sice ještě hnali na bránu, ale k velké smůle jsme již nedokázali zakončit a prohráli tak smolně o jednu branku.
Dnešní prohra nás velice mrzí, jelikož jsme měli téměř po celý zápas navrch. Navíc jsme měli i smůlu v zakončení, kdy spousta našich střel končilo na brankové konstrukci. Bohužel „Achillovou patou" byla naše špatná obrana, kdy jsme nebyli schopni ubránit snad ani jeden útok soupeře, který tak procházel jak „nůž máslem". Prohra nás tak odsunula na 6. příčku se ztrátou 4 bodů na první celek. Teď nás čeká zemní příprava po které se pokusíme tuto pozici vylepšit a atakovat nejvyšší posty.
7m hody: 9/10:2/5, vyloučení 4:4, diváků 126
Sled branek: 2:4, 5:5, 9:6, 13:8, 13:13, 15:15, 19:17, 21:21, 24:22, 26:23, 29:26, 31:33, 33:34
Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Pavel Strašák (12/9), Vítězslav Večeřa (11), Pavol Živčic (4), Ladislav Šidlo (2), David Kubiš (2), Jan Lečbych (1), Pavel Roub (1), Tomáš Pažourek, Pavel Křibala, Filip Macoun, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk