Házená: Muži povolili Brnu pouze čtrnáct branek, dorost prohrál

hazena muzi2. liga muži Morava – jih

TJ Sokol Velké Meziříčí – SKKP Handball Brno „B" 31:14 (15:8)

V osmém kole si muži připsali jednoznačnou výhru proti extraligové záloze Brna. Soupeř přijel s minimem hráčů a tak bylo jen otázkou, o kolik utkání skončí.

Od úvodních minut diktovalo naše družstvo tempo hry a budovalo si postupně náskok. Poločasový výsledek byl i přes několik neproměněných šancí 15:8. V druhé půli se obraz hry příliš neměnil. Hosté se těžko probíjeli přes naši dobře organizovanou obranu, za kterou spolehlivě chytal Ondřej Poul. V útoku si naši hráči s chutí zastříleli a utkání dovedli do vítězného konce 31:14.
V příštím kole zajíždí družstvo mužů do Telnice.

7m hody 1/1:1/1, vyloučení 3:1, diváků 136. Sled branek: 4:1, 7:3, 9:5, 15:8, 18:10, 21:12, 23:14, 31:14.

Sestava: Ondřej Poul, Vojtěch Drápela - Jan Lečbych (7), Pavol Živčic (6), Vítězslav Večeřa (6), Miloš Necid (3), Ladislav Šidlo (3), David Kubiš (2), Tomáš Pažourek (2), Filip Svoboda (1), Jiří Kaštan, Martin Fiala (1), Filip Macoun, Pavel Kříbala, trenéři Ladislav Šidlo a Michael Bezděk, vedoucí družstva Petr Kácal.

Text: L. Šidlo, foto: P. Kaštan

2. liga starší dorost Morava

TJ Sokol Velké Meziříčí – SK Žeravice 28:31 (14:14)

Dorostenci vstoupili do utkání bojácně a soupeř si poměrně snadno vypracoval tříbrankové vedení, které si udržoval až do 25. minuty (9:13). Naši hráči se v uzávěru poločasu i díky podpoře publika vyhecovali k výbornému výkonu a do šaten se šlo za stavu 14:14.
V druhé půli se opět hrála klasická dorostenecká házená nahoru a dolu, plná pěkných akcí, ale i chyb. Bohužel těch bylo na naší straně více a hosté si udržovali dvou až čtyř brankový náskok. I přes veškerou snahu se náskok Žeravic nepodařilo smazat a utkání skončilo 28:31. Kluci nepodali špatný výkon, ale v kritických momentech byl soupeř lepší.

V příštím kole zajíždí družstvo dorostu k souboji o devátou příčku proti Olomouci.

7m-hody 3/3:1/0 vyloučení: 2:2, diváků 80. Sled branek: 0:3, 4:7, 8:11, 14:14, 17:18, 21:24, 24:26, 28:31

Sestava a branky: František Kratochvíl, Tomáš Krčál – Vojtěch Svoboda (6), Dominik Buchta (3), Alex Cerkal, Štěpán Fiala (10), Petr Kavka (4), Jan Hnízdil (1), Dominik Šroler (2), Jakub Benda, trenéři Petr Kavka a Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Pavel Svoboda.