Skicross

SkikrosTřetí a čtvrté kolo Českého poháru ve skicrossu se uskutečnilo 15. až 17. 2. na Božím Daru.

Z našich se postavili na trať Kateřina Neumanová a Ondřej Fisher v kategorii FIS, Dana Harvey, Bára Fisher, Tadeáš Bíbr a Tomáš Malec v kategorii žactva a Kristýna Neumanová v kategorii předžákyň.
Závodů na Božím Daru se napříč všemi kategoriemi zúčastnilo více než 90 závodníků z celého světa. Teploty vysoko nad nulou, trať patřila k pomalejším a po zajímavé startovní sekci následovaly rovinaté pasáže s rollery a menšími skoky. Do rozjížděk se nasazovalo bez kvalifikace. První den se nejvíce dařilo D. Harvey, která skončila na 2. místě. Na 5. místě K. Neumanová. V neděli si opět D. Harvey dojela pro stříbro. Neumanová dojela ve velkém finále na 4. místě, na stejném místě se umístila i její sestra Kristýna. Další akcí skicrossu ČP na Dolní Moravě a mezinárodní závody dětí 9. a 10. března.