Házená: Muži zdolali lídra druhé ligy

Hazena znak2. liga mužů Morava Jih – 14. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Tatran Bohunice 30:26 (14:14)
Naši muži v rámci 14. kola hostili lídra tabulky z brněnských Bohunic. A slušně zaplněná hala Za Světlou viděla opravdu skvělou podívanou. Kdo zavítal, tak určitě nelitoval.

Přitom jsme do utkání vstoupili opravdu nešťastně. Už v první minutě se zranil tvůrce naší hry Šidlo. A aby toho nebylo málo, tak o 3 minuty poději viděl za faul červenou kartu nejlepší druholigový střelec Večeřa. Ovšem toto byl impulz pro ostatní hráče a ti do utkání dali vše. Teprve až ve 20. minutě dokázal soupeř srovnat (8:8). Ovšem mi zase odskočili na 1-2 brankový rozdíl. Důvodem byla především skvělá obrana, která v porovnání s předešlými zápasy fungovala opravdu na výbornou. Před koncem poločasu jsme vedli 14:12, ale Brňané ještě dvěma trefami do poločasu dokázali srovnat.
V úvodu druhé půle se Bohunice dostaly do vedení (16:17)… poprvé a naposledy. Naše obrana dokázala úspěšně narušovat soupeřovi akce, a tak jsme odskočili na 20:17, ovšem soupeř vzápětí srovnal na 20:20. Skvělé domácí publikum ale hnalo naše borce kupředu. V této fázi hry to na sebe vzal především Pavel Roub, a i díky jeho trefám jsme si vybudovali důležitý náskok 26:22. Po celou dobu se hrála tvrdá házená, a tak ještě před koncem zápasu viděly červené karty domácí Bezděk a brněnský Vraný. My však konec zápasu s přehledem zvládli a nenechali jsme soupeře se brankově dotáhnout a zdramatizovat zápas. Na konci jsme se tak mohli radovat z velice cenného vítězství.
Dnes tým podal opravdu bojovný kolektivní výkon. Všichni hráči do toho dali vše a každý přispěl svým dílem k tomuto skvělému výsledku. Dík samozřejmě patří i divákům, kteří nás po celou dobu hnali kupředu, a vytvořili tak skvělou kulisu.
V příštím kole na domácí palubovce hostíme dalšího těžkého soupeře – Kostelec na Hané. Utkání začíná 16. 3. tradičně v 17:00.
7m hody: 3/4:4/4, vyloučení 4:8, Čk 2:1 diváků 94
Sled branek: 3:1, 6:3, 7:5, 8:8, 12:10, 14:12, 15:16, 20:17, 20:20, 25:21, 28:23, 30:26.
Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Pavel Strašák (9/3), Pavel Roub (8), Jakub Bezděk (6), Pavol Živčic (3), Jiří Kaštan (2), Jan Lečbych (1), Vítězslav Večeřa (1), Ladislav Šidlo, Tomáš Pažourek, Pavel Křibala, Kamil Babáček, David Kubiš, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk.
Pozvánka do haly Za Světlou
Sobota 16. března: 9 – 16.00 Memoriál K. Kaštana – přípravka, minižactvo
17.00 II. liga muži Kostelec na Hané
19.00 II. liga mladší dorostenci TJ Sokol Centrum Hané
Neděle 17. března: 8 – 17.30 Krajská kvalifikace na republikové finále Házen. desetiboje - chlapci
Sobota 23. března: 17.30 II. liga st. dorostenky Sokol Ostrava Zábřeh.
Ondřej Poul

1. liga ženy – 13. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Tatran Bohunice 41:20 (22:7).
V rámci 13. kola na naši palubovku zavítal nováček soutěže z Bohunic, který se v případě výhry mohl dotáhnout na jediný bod za naše ženy. Ty měly, po vysoké prohře na půdě prvního Hodonína, řádnou motivaci, aby to mohly odčinit.
Nakonec jsme mohly slavit nečekaně hladkou výhru. Jedinou nepříjemností bylo zranění Kristýny Cahové na konci 1. půle. Přejeme brzké uzdravení!
7m hody 2:2, vyloučení 2:3, navíc Bohunice ČK, diváků 82
Sestava a branky: Marcela Babáčková, Jarmila Šabacká – Iva Závišková (9), Agáta Uchytilová (8/2), Zbožínková Lucie (8), Anna Vodná (4), Romana Doležalová (4), Kateřina Závišková (4), Michaela Homolová (3), Lenka Pacalová (1), Kristýna Cahová, vedoucí družstva Jana Šidlová.

Házená mládež

Do finálového kola Ligy Vysočiny postupovalo po podzimní části soutěže pět nejlepších družstev. V sobotu 10. 3. se ve velkomeziříčské hale uskutečnilo první kolo finále. Zahráli jsme si postupně se čtyřmi soupeři a naše družstvo nepoznalo ani v jediném zápase hořkost porážky. Vytvořili jsme si tak dobrou pozici do následujících kol.
Výsledky zápasů:
VM A – Žďár nad Sázavou 19:5
VM A – Nové Veselí A 16:14
VM A – Havlíčkův Brod A 22:12
VM A – Pardubice A 20:12
Sestava: Borkovec – Bradáč V., Sedlák, Rosa B., Koudela, Čermák, Navrátil O., Izdný, Jaša, Winterling, Pavlíček, Vik, Uchytil J. Trenéři: Kavka, Živčic. V neděli 17. 3. se bude konat ve VM krajská kvalifikace na republikové finále v ház. desetiboji. Loni se mladším žákům v této specifické soutěži velmi dařilo, v celorepublikovém finále skončili na bronzovém místě. Tímto srdečně zveme všechny fanoušky.