Fotbalisté nedali venku ani jeden gól

fotbal AFrýdek-Místek – FC Velké Meziříčí 2:0 (1:0)
Hlavní rozhodčí: Vít Zaoral. AR1+AR2: Zdenek Kneisl, Petr Mrázek. Delegát: Jaroslav Kubíček. ŽK: Skwarczek, Bialek – Kriegsmann, Demeter, Komínek. ČK: Demeter.

Goly: Duda, Varadi. Diváci: 685. Sestava domácí: Kofroň – Hloch, Literák, Hykel, Mrkvička (78 Gomola) – Kaizar (45 Duda), Hybl, Skwarzek, Bialek – Vašíček, Varadi (65 Vychodil) na lavičce Kalina, Mozol, Behan – trenér Žižka. Sestava hosté: Pokorný – Kriegsmann, Mucha, Komínek, Bouček – Dolejš, Mezlík, Šuta, Pokorný, Demeter – Crkal (79 Mužátko) na lavičce Kruba, Simr, Smejkal L. – Trenér Smejkal.
Po odloženém prvním kole pro nezpůsobilý terén náš tým nastoupil ve Frýdku-Místku s místním ambiciozním týmem na postup do II. ligy. Domácí tým udělal 14 změn před jarní částí soutěže. My jsme odjeli k zápasu s torzem A týmu doplněným o hráče B-týmu. Zápas měl být hladkou záležitostí, ale opak byl pravdou.
Zápas pro náš tým bohužel nezačal dobře, protože hned ve 2. minutě utkání přišla naše hrubá chyba, kdy se nedohodl brankář Pokorný se stoperem a Komínek a ten musel hasit situací penaltovým zákrokem, který Varadi s přehledem proměnil. Tato situace s našim týmem paradoxně neotřásla, ale začali jsme se pozvolna dostávat do zápasu. V 15. minutě poslal pěkný centr do vápna Bouček a domácí obránce odvracel míč na RK. V 25. minutě poslal pěknou střelu těsně nad naši branku z 25 m hráč Skwarzek. Ve 28. minutě prošel našim vápnem Literák, krásně přihrál Varadimu, ale ten trefil jen levou tyčku Pokorného branky. Ve 31. minutě udělal hrubku domácí brankář Kofroň, toho využil Crkal, přihrál Dolejšovi, ale ten technickou střelou jen těsně minul prázdnou branku domácích. Ve 40. minutě byl faulován na hranici velkého vápna Dolejš a následný VPK hlavičkoval nad branku domácích Kriegsmann.
Druhý poločas začal pěknou střelou Varadiho, ale Pokorný střelu vyrazil na RK. V 56. minutě utekl po levé straně Demeter, ale jeho centr do vápna chytnul Kofroň. V 62. minutě přerušil gólovou přihrávku v našem velkém vápně Pokorný Patrik. V 64. minutě ten samý hráč pěknou střelou po odraženém míči z vápna těsně minul branku Kofroně. V 71. minutě po faulu na našeho hráče z hranice velkého vápna trefil Dolejš jen zeď domácích. V 75. minutě jsme nechali hodně míst domácím hráčům a Duda po centru do vápna zvýšil vedení domácích na 2:0. V 80. minutě se nechal zbytečně vyloučit po faulu a následné druhé žluté kartě Deméter.
Vyjádření trenéra Smejkala: Kluci zápas odbojovali, ale bohužel se nevyvarovali hrubek, které soupeř potrestal. Zápas s domácím týmem byl podle mého názoru vyrovnaný, ale my jsme nedokázali žádnou šanci proměnit. Fotbal se hraje na góly a my žádný nedali, Kaňkou na utkání je zbytečné vyloučení Demétera.
Nejlepší hráči: Varadi – Šuta, Mezlík