Chladné počasí běžce neodradilo

PůlmaratonMinulou sobotu se za chladného počasí uskutečnil v obci Jívoví 3. ročník Běhu kolem Holého vrchu – Nominal cros půlmaraton. Letos se zúčastnilo celkem 156 závodníků, z toho bylo 42 žen. Pro děti byl připraven závod na 800 metrů, kterého se v několika kategoriích zúčastnilo 41 chlapců a dívek.

I v letos přijeli běžci nejen z celé Vysočiny, ale i z Brna, Uherského Hradiště, Prahy, Hradce Králové, ale i z Ústí nad Labem. Hlavního závodu se účastnilo celkem 114 jednotlivců v kategoriích muži 15–30 let (17 běžců), muži 31–45 let (51 běžců), muži 46+ let (20 běžců), ženy 15–30 let (6 běžkyň), ženy 31–45 let (17 běžkyň) a ženy 46+ let (3 běžkyně) a 21 štafet dvojic. Trať byla dlouhá 21,1 km s celkovým převýšením 350 m. Trasa závodu vedla z Jívoví přes Dobrou Vodu, Vídeň, Cyrilov, Bory, Sklené nad Oslavou, Radenice, Holý vrch s cílem v Jívoví. Nejrychlejší z mužů byl Petr Jeřábek z Velké Bíteše, časem 1:24:45, druhý skončil se ztrátou 17 s Jaroslav Sláma z Křižanova a třetí Tomáš Rybář z Prahy (se ztrátou 1,03 s na vítěze). Mezi ženami dosáhla nejlepšího času Tereza Procházková z Ořechova 1:35:06, druhá byla Milada Brabcová z Petrovic (1:42:55) a třetí Iva Křižovičová z Nového Města na Moravě (1:43:49). Hlavní organizátor závodu ing. Václav Novák byl s účastí i průběhem závodu spokojen i přes chladnější počasí se letos zúčastnilo o sedm běžců více než loni „Těší mě, že přibývá závodníků i z okolních obcí", dodal na závěr.