Mladší žáci ve fotbale – body zůstaly v Křižanově

golKřižanov
V prvním jarním kole soutěže II. třídy OP mladších žáků ve fotbale přivítali Křižanovští na svém hřišti v malém derby své vrstevníky z Moravce. Domácí posíleni o několik kluků z přípravky si od začátku zápasu vynutili mírnou převahu.

Z toho i pramenily šance ke vstřelení branky. Dočkali se však až ve 28. min. kdy Szojma vstřelil první branku utkání 1:0. Do konce poločasu se s výsledkem už nic nestalo.
Druhý poločas kopíroval první. Křižanovští zatlačili hosty z Moravce před vlastní branku. Vyslali na soupeřovu branku několik nebezpečných střel, ale branka nepadla. Ve 38. min. už to vypadalo,že se změní stav utkání. Po samostatné akci domácí Jeřábek prošel přes celé hřiště, ale mířil vedle. Ve 43. min. kopal domácí Frantl rohový kop a Nedoma zvýšil na 2:0. U další šance v 46 min. byl opět Frantl, ale nedal. Co se nepodařil Frantlovi to se povedlo v 53. min. Růžičkovi, který po samostatné akci zvýšil na 3:0. Ještě v 54. min. měli šanci domácí upravit stav utkání, ale branka nepadla. Hosté se však dočkali, když v 55. min. vstřelil Košťál branku a upravil stav na 3:1. Do konce utkání se už nic podstatného nestalo a zápas skončil tímto výsledkem.
Křižanov-Moravec 3:1 (1:0).
Branky 28. Szojma,40. Nedoma, 51.Růžička, 55. Košťál. Rozhodčí Miroslav König. Diváci 50. Sestava Křižanova. Pejchal, Jeřábek K, Ondráček Filip, Kadela, Frantl, Nedoma, Marek, Růžička, Hedvábný, Szojma, Musil, Procházka, Garvey, Burian, Ondráček Michal.
Slovo trenéra Křižanova Marka: Kluci od začátku zápasu makali.Hráli aktivně z čehož pramenily branky. Zaslouží si pochvalu.
Další výsledky: Hamry nad Sázavou – Radešínská Svratka 6:1/1:1/.
Herálec – Velké Meziříčí B 3:6 (0:4)
Příští zápas odehrají Křižanovští v sobotu 20. 4. 2019 v 10.00 na hřišti v Radešínské Svratce.