Konal se již 25. ročník velikonoční laťky

Velikon latkaJiž čtvrtstoletí uběhlo od prvního ročníku skokanské soutěže, pořádané na Základní škole Oslavická Velké Meziříčí, kdy u zrodu této myšlenky stáli začínající učitelé Mgr. Zdeněk Liška a Ing. Vincenc Záviška.
25. ročník Velikonoční laťky tentokráte proběhl v úterý 16. dubna.

Učitelé tělesné výchovy Mgr. Petra Vlachová, Mgr. Jana Pivoňková, Mgr. Jiří Marek a Ing. Vincenc Záviška tuto tradiční sportovní lehkoatletickou disciplínu skok vysoký pořádali pro žákyně a žáky 5., 6. a 7. tříd. Celkově 66 závodníků soutěžilo o diplomy a ceny.
Nejprve 29 dívek změřilo svoje skokanské dovednosti. Mezi devíti páťačkami si nejlépe vedlo trio skokanek, které shodně zdolaly výšku 110 cm. Nejlépe na pokusy na tom byla a zvítězila Ester Böhmová před Klárou Havlišovou a Amélií Kotenovou.
Dvanáctičlenné pole žákyň šestých tříd si vedlo daleko lépe. Nejlepší trojice závodnic pak dokonce výkonnostně předčila o rok starší kategorii. Po boji nakonec zvítězila Nikol Pokorná (125 cm) před loňskou vítězkou Lenkou Bednářovou (120 cm). O třetí v pořadí rozhodovalo při rovnosti výkonu i počtu pokusů rozskakování. V něm byla lepší Denisa Nedomová (118 cm), která přeskočila Arletu Sobotkovou (115 cm).
Nejméně početné i výkonnostně slabší bylo pole sedmaček, čítající osm soutěžících. Nejlépe si vedla Tereza Halasová (115 cm), která zvítězila až na pokusy před Lindou Křehlíkovou, třetí příčku obsadila Darina Slámová (110 cm).
Soutěž chlapců, čítající 37 závodníků, skýtala taktéž řadu dramatické podívané.
Pouze pět chlapců 5. tříd mělo suveréna v podobě Ondřeje Navrátila (125 cm), který mezi soukmenovci neměl konkurenci a zvítězil propastným rozdílem. Druhý v pořadí skončil Tomáš Březka (110 cm), o pět centimetrů za ním zaostal třetí v pořadí Jonáš Klepač (105 cm).
Patnácka šesťáků nenadchla přílišnou výkonností. Loňské vítězství obhájil Tobiáš Mareš, kterému na vítězství stačilo pouhých 120 cm, druhý skončil Štěpán Klusáček (115 cm), třetí Michal Katolický (110 cm).
Nejpočetnější a nejlepší výkony předvedli již tradičně sedmáci. Mezi sedmnácti soutěžícími byla k vidění řada velmi dobrých skoků. Top výkon úterního dopoledne předvedl Jiří Winterling, který jednak obhájil loňské vítězství a jednak si připsal i velmi hodnotný výkon 155 cm. O pořadí na druhém a třetím místě rozhodl při shodném výkonu až menší počet neplatných pokusů ve prospěch Adama Požára (145 cm) před Robinem Koudelou (145 cm).
Ceny do soutěže věnovalo ředitelství školy, tři nejlepší v kategorii pak převzali ocenění z rukou ředitelky školy Mgr. Evy Bednářové.