Házená

Hazena znakMUŽI SE NA VÝHRU HODNĚ NATRÁPILI
2. liga mužů Morava Jih – 19. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Dolní Cerekev 31:29 (17:15)
Čtyři kola před koncem soutěže jsme na domácí palubovce přivítali aktuálně poslední celek tabulky z Dolní Cerekve.

Souboje proti týmům z chvostu tabulky jsou před koncem sezony vždy nelehké. Navíc když byl náš tým nekompletní a disponoval pouze dvěma hráči na střídání.
Zápas začal v poměrně rychlém tempu a doslova bez obran. V útoku jsme jednoduchými akcemi překonávali obranu Cerekve. Bohužel soupeř nám oplácel stejnou mincí a mi tak dostávali spoustu laciných branek. A když jsme již ubránili, tak jsme těžce vybojované balóny ztráceli naší zbrklostí. I přesto jsme si neustále udržovali 1-2 brankové vedení a soupeř nebyl schopný otočit skóre na svoji stranu. Do šaten jsme tak šli s náskokem 2 branek.
Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil a na obou stranách skóre naskakovalo poměrně rychle. Nám se ovšem nedařilo soupeři odskočit více jak na rozdíl 3 branek, a zlomit tak jeho odpor. To se povedlo až 5 minut před koncem, když jsme si konečně vypracovali 5 brankový náskok. Soupeř se sice ještě snažil osobní obranou zvrátit průběh utkání, ale to již nebylo v jejich silách. Nakonec jsme tak vybojovali hubenou dvoubrankovou výhru.
Tab Haz_mV příštím kole zajíždíme na půdu nováčka a zároveň 10. celku soutěže – do brněnských Maloměřic, které stejně jako Dolní Cerekev bojují o záchranu v lize. Jejich forma v jarní části ale naznačuje, že nás nečeká vůbec nic jednoduchého!
7m hody: 1/2:3/4, vyloučení 6:2, navíc Velké Meziříčí ČK, diváků 124.
Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Pavel Roub (8), Vítězslav Večeřa (6), Jakub Bezděk (4), Jan Lečbych (4), Pavol Živčic (3), David Kubiš (2), Pavel Strašák (2/1), Jiří Kaštan (2), trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk.

MUŽI V BRNĚ V OKLEŠTĚNÉ SESTAVĚ PROHRÁLI
2. liga mužů Morava Jih – 20. kolo
SHC Maloměřice „B“ – TJ Sokol Velké Meziříčí 30:22 (13:9)
Muži na palubovku zachraňujících se Maloměřic zajížděli v nekompletní sestavě. Chyběli nám hned 3 ostré spojky, včetně našich dvou nejlepších střelců Večeři a Strašáka. Brněnský celek je v soutěži nováčkem a po bídném podzimu se nastartoval v jarní části k dobrým výsledkům, a postupně tak opouští sestupové pozice.
Úvod byl vyrovnaný. Zasunutá obrana soupeře nám dělala problémy, jelikož bez úderných spojek jsme ji museli překonávat kombinačně, což nebylo snadné. Ale zakončení především z křídel se nám dařilo, a tak jsme ve 13. minutě vedli 3:5. Do té doby i dobře fungovala obrana včetně brankáře. Pak bohužel přišla černá desetiminutovka, kdy jsme zahodili spoustu vyložených šancí a i díky technickým chybám nás soupeř trestal z trháků. Rázem to bylo 10:6 pro domácí. Do poločasu jsme již nesnížili, ale stále jsme drželi nadějný náskok.
Ve druhé půli jsme do 40. minuty stále drželi krok (19:15). Ovšem poté opět přišel výpadek a soupeř sérií 4 branek odskočil na rozdíl 8 branek. My nesložili zbraně a ještě jsme manko dokázali umazat na 24:20. Ovšem v závěru poločasu jsme předvedli další plejádu technických chyb, a soupeř tak mohl slavit vysokou výhru 30:22.
Dnes nám opravdu chyběly střelecké spojky, o které se pravidelně můžeme opřít. Navíc hráči, kteří normálně nedostávají tolik prostoru, se dnes mohli předvést. Bohužel byla vidět nesehranost mezi hráči, ale především nás srážely neproměněné trháky, kterých jsme za zápas zahodili snad 8! V příštím kole na domácí palubovce přivítáme souseda z tabulky – pátou Kuřim. Tak nás přijďte podpořit. Zápas začíná v sobotu 11. 5. v 17.00 v hale Za Světlou.
7m hody: 1/2:2/2, vyloučení 0:0, diváků 33. Sled branek: 3:2, 3:5, 10:6, 12:8 13:9, 19:15, 23:15, 24:20, 27:20, 29:21, 30:22. Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Pavel Roub (4), Kamil Babáček (4), Dominik Buchta (4/1), Pavol Živčic (4), Jiří Kaštan (2) Ladislav Šidlo (2), Tomáš Pažourek (1), Jan Lečbych (1/1), František Kratochvíl, Pavel Křibala, trenér Ladislav Šidlo.

DOROST ZVLÁDL SOUBOJ
O 4. PŘÍČKU
2. liga mladší dorostenci JM – 19. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Nové Bránice 39:26 (20:10)
Od souboje čtvrtého celku s pátým se čekal velmi vyrovnaný průběh, navíc když soupeře od sebe před utkáním dělil pouze jeden bod. My ovšem postrádali několik hráčů, kteří odcestovali na turnaj Žákovské ligy do Frýdku – Místku. Naši hubenou sestavu ale doplnili hráči z hostující Dolní Cerekve, kteří byli určitě vítanou posilou.
Úvod utkání byl dle předpokladů velice vyrovnaný. I když jsme si do 15. minuty dokázali vybudovat nadějný náskok 11:6, tak soupeř ještě zvládl srovnat krok a snížit na 11:9. Pak ale přišel naprostý výpadek hráčů Bránic. Ti naprosto pohořeli v zakončení, čehož jsme dokázali využít a trestat tyto chyby z rychlých útoků. Do poločasu jsme si tak vytvořili rozhodující 10 brankový náskok.
Tab Haz_dorV počátku 2. půle sice soupeř ještě snížil na 21:14, ale na více se již nezmohl. Výborné zákroky našeho brankáře Krčála a neomylné střely Svobody a Viktorina byly pro hráče Bránic smrtící. Duel jsme ovládli naprosto suverénně a přeskočili tak soupeře v tabulce.
7m hody: 1/1: 2/6, vyloučení 5:2, diváků 59.
Sestava a branky: Krčál Tomáš – Svoboda Vojtěch (11), Vítek Viktorin (11), Alex Kuřátko (5), Navrátil Radek (5), Lukáš Dobejval (3), Jakub Russ (2), Štěpán Klapal (1), David Dřímal (1/1), Alex Cerkal, trenér: Ladislav Šidlo, vedoucí družstva: Pavel Svoboda.

DOROSTENCI SI S CHUTÍ ZASTŘÍLELI V BRNĚ
2. liga mladší dorostenci JM – 20. kolo
SHC Maloměřice – TJ Sokol Velké Meziříčí 26:40 (11:21)
Proti předposlednímu celku tabulky měl dorost celkem jednoznačný cíl, a tím byla výhra. Domácí celek s námi byl schopný držet krok pouhé 3 minuty. Poté jsme již spustili kanonádu a ve 12. minutě to bylo již 3:9. A i když nás soupeř ještě chvíli trápil, tak posledních 10 minut první půle opět jednoznačně patřilo nám. V poločase jsme tedy vedli o 10 branek.
Druhá půle zápasu již žádné drama nepřinesla. Neustále jsme si drželi vypracovaný desetibrankový náskok. Na hřišti dostali dostatek času všichni hráči a všichni se dokázali i brankově prosadit.
V příštím kole na domácí palubovce hostíme o poznání těžšího soupeře. Přivítáme druhou Kuřim, která se v tabulce nachází jen o 2 patra výše.
7m hody: 1/1: 2/6, vyloučení 5:2, diváků 59. Sestava a branky: Lukáš Dereha – Jakub Strýček (8), Martin Chalupa (7), Svoboda Vojtěch (7), Štěpán Klapal (6), Ondřej Krajíček (5), Vítek Viktorin (3),Tomáš Rosa (2), Jakub Russ (1), Radim Kocourek (1), trenér: Ladislav Šidlo.