Házená dorost

Hazena 2Dorost s Kuřimí smolně prohrál o branku

2. liga mladší dorostenci JM – 21. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – SK Kuřim 31:32 (15:17)
Dorost v posledním domácím zápase hostil těžkého soupeře okupujícího 2. pozici. Na podzim jsme na půdě soupeře naprosto vyhořeli a prohráli vysoko o 21 branek. Dnes ale kluci chtěli navázat na dobrou formu z jarní části a favorizovanou Kuřim obrat o body.

A to potvrzovali od úvodního hvizdu, kdy jsme se soupeřem drželi krok a obě družstva se střídali v jednobrankovém vedení. To trvalo do 15. minuty, kdy si za stavu 9:9 kluci vybrali slabou pětiminutovku a soupeř odskočil na 9:14. My ale zbraně nesložili a do konce poločasu jsme ještě dokázali snížit na rozdíl pouhých 2 branek.
Hned od prvních minut druhé půle jsme pokračovali ve stíhací jízdě. Výborné zákroky brankáře Krčála a přesné trefy především z rukou Mičky a Strýčka znamenaly obrat ve skóre. Patnáct minut před koncem jsme se tak ujali vedení 24:23. Drama pokračovalo až do závěrečných minut a my ještě 3 minuty před koncem vedli 30:29. Bohužel závěr zápasu lépe vyšel hostím, kteří nás dokázali přetlačit o jedinou branku. Je to obrovská škoda, jelikož kluci by si za předvedený bojovný výkon minimálně bod zasloužili.
7m hody: 1/1: 1/1, vyloučení 3:1, diváků 76.
Sled branek: 3:2, 6:5, 7:7, 9:9, 9:14, 13:17, 15:17, 18:19, 20:23, 24:23, 26:27, 30:29, 30:32, 31:32.
Sestava a branky: Tomáš Krčál – Filip Mička (13), Jakub Strýček (6), Vojtěch Svoboda (5), Vítek Viktorin (2), Alex Kuřátko (3), Radek Navrátil (2), Jakub Russ, Jakub Mach, Tomáš Rosa, Martin Chalupa, Radim Kocourek, trenér: Ladislav Šidlo, vedoucí družstva: Radek Navrátil.

Dorost vyloupil Ivančice

2. liga mladší dorostenci JM – 22. kolo
HK Ivančice - TJ Sokol Vel. Meziříčí 31:34 (15:13)
Dorost v posledním kole zajížděl na půdu šestých Ivančic s nelehkým úkolem. Případná prohra totiž pro nás mohla znamenat pád ze 4. na 6. místo v konečné tabulce. Navíc jsme k zápasu odjeli v hubené sestavě, jen se 2 hráči na střídání. Úvod se nám ale nadmíru vydařil, kdy jsme si hned dokázali vybudovat nadějný náskok (1:4, 4:7). Poté ale přišly komplikace. Ve 14. minutě viděl za faul červenou kartu Jakub Mach a o několik minut později se nám zranil rozehrávač Kuřátko. Zbytek zápasu jsme tak museli odehrát bez střídání, což v takhle důležitém zápase nebylo snadné. Domácí ucítili svoji šanci a do konce poločasu překlopili skóre na svoji stranu.
Kluci se však semknuli a bojovali ze všech sil. V úvodu druhé půle jsme si zlepšenou hrou převzali vedení v zápase (18:20). V bráně se opět dařilo brankáři Krčálovi, který likvidoval šance domácích. V útoku se naopak z pivota nemýlil Strýček a skvělý výkon na křídle předváděl také Kocourek. Bojovnou hrou jsme drželi vyrovnaný stav až do závěrečných minut (56. min 29:30).
Ty již ale patřily našemu družstvu, které výhru určitě zasloužilo. Sezonu tak tým mladšího dorostu zakončil na krásné 4. pozici, což je vzhledem ke složení družstva dobré umístění. Vždyť většinu kádru tvoří teprve starší žáci, kteří jsou tak velkým příslibem do budoucích let.
7m hody: 5/5: 2/3, vyloučení 4:2, navíc hosté ČK, diváků 55
Sled branek: 1:4, 4:7, 8:11, 14:12, 15:16, 19:21, 23:22, 27:25, 27:29, 29:30, 31:34
Sestava a branky: Tomáš Krčál - Jakub Strýček (11), Vojtěch Svoboda (9), Radim Kocourek (7), Martin Chalupa (3), Alex Kuřátko (1), Jakub Russ (1/1), Jakub Mach (1), Tomáš Rosa (1), trenér: Ladislav Šidlo, vedoucí družstva: Pavel Svoboda.