• Sport
  • Ženské finále fotbalového poháru sledovalo v Meziříčí na 900 lidí. Sparťanky obhájily výhru

fotbalZ SlovackoPohár FAČR žen – finále, 19. 5. 2018, Velké Meziříčí, U Tržiště

AC Sparta Praha – 1. FC SLOVÁCKO 3:1 (3:0)
Rozhodčí: Kovářová V. – Zaplatilová Jana, Šafránková Nikola. Delegát: Ratajová Lucie. 856 diváků.

Střelkyně: 15. Burkenroad Christina Marie, 17. Martínková Lucie, 31. Bertholdová Petra – 76. Paz Jaquelyn Moya
Fotbalistky pražské Sparty obhájily vítězství v Poháru FAČR žen, ve Velkém Meziříčí porazil letenský tým Slovácko 3:1.
Sparta začala lépe a hned ve druhé minutě Stašková minula hlavou branku, později zasáhla dobře Růžičková proti Burkenroad. Americká útočnice se však již nemýlila po čtvrt hodině hry a Pražanky vedly. O dvě minuty později dorazila do sítě míč kapitánka Lucie Martínková a letenský tým vedl o dvě branky.
Na druhé straně se dobře vrátila do defenzívy Strom a na poslední chvíli zblokovala pokus Waltrové. Před přestávkou ještě slovácká Waltrova trefila tyč po rohovém kopu, sparťanky Stašková s Odehnalovou nenavýšily. Po změně stran nebezpečně zakončovala sparťanky Ringelová, za Slovácko zakončovala hlavou Michaela Dubcová. V 67. minutě nepřidala ve velké šanci ani Stašková, kterou vychytala Růžičková. Čtvrt hodiny před koncem se podařilo Slovácku snížit, míč nakonec protlačila do sítě kapitánka Paz. Celkem 856 diváků ve Velkém Meziříčí pak vidělo snahu Moravaček o zdramatizování duelu, ale branková konstrukce byla ještě dvakrát proti, Michaela Dubcová zamířila dvakrát pouze do břevna. Sparta tedy zvítězila 3:1 a obhájila tak své loňské vítězství, nejlepší hráčkou utkání byla zvolena sparťanka Kylie Strom.
Kromě pěkné podívané i počasí a nového zázemí pro sportovce, jež bylo účastníky hodnoceno více než příznivě, se mohli diváci také dozvědět, jak ženský fotbal pomáhá i jinak. Plakát na hřišti informoval přítomné o tom, že mohou přispět nemocné Michalce. Ta se narodila jako zdravá, ale nyní ve svých čtyřech letech trpí centrálním hypotonickým syndromem. Ke zlepšení zdravotního stavu potřebuje další rehabilitace. Lidé tak mohou přispět na účet 240408224/0300, Michalka.
-fačr, red, foto: Antonín Dvořák-