Petr Chytka posbíral letos na 15 diplomů za 27 pálenek

palenka Chytka_orechovka_2015_10To, že je Petr Chytka z Velkého Meziříčí úspěšný v získávání diplomů za svoje domácí pálenky, není žádná novinka.

Tradičně obsazuje první místa nejenom v místní soutěži o nejlepší pálenku, ale také za hranicemi našeho města. Jednu takovou cenu si dovezl nedávno z celostátní přehlídky Grand Prix ovocných destilátů Flora košt 2018.

Tam získal diplom za nejlepší ovocný destilát v kategorii ostatních lihovin, a sice se svojí Ořechovkou 2015. Že jde o prestižní cenu není třeba dodávat, zmíněná soutěž se letos konala popatnácté a má mezi návštěvníky Flory Olomouc zvuk. „Letošní soutěž byla hojně obeslaná a nutno dodat, že kvalitními nápoji," podotkl ředitel společnosti Výstaviště Flora Olomouc Jiří Uhlíř.
Chytkova ořechovka byla vyrobena z ještě zelených vlasškých ořechů. „Trhali jsme je na svatého Jana u mého bratra v Chlumku u Měřína," prozradil Petr Chytka. Do čtyřlitrové sklenice naskládal zhruba čtyřicítku těchto rozkrájených plodů, které zalil lihem či vodkou nebo jiným alkoholem. Přidal skořici a hřebíček a nechal patřičnou dobu macerovat. Posléze mok rozředil vodou, dosladil cukrem nebo medem, a vítězná pálenka byla hotová. V letošním roce Petr Chytka posbíral za asi 27 pálenek celkem kolem 15 diplomů.

Text: Iva Horká, foto: archiv PCH

palenka Chytka orechovka 2015 5palenka Chytka orechovka 2015 8

    Reklama
  • Redakce-provoz
  • NKT
  • Ridic_Coufal
  • Caha– žaluzie
  • Laco
  • Zajezd
Nahoru