I gastroden si připomněl oslavy výročí republiky

gastroden 2018_foto_ant_dvorak_3Minulou středu přivítali zaměstnanci a žáci Hotelové školy Světlá a Střední odborné školy řemesel Velké Meziříčí návštěvníky tradiční gastronomické výstavy – 41. GASTRODNE.

Letos ve znamení 100. výročí založení republiky, čemuž odpovídalo tematické zaměření mezinárodní cukrářské soutěže „Ukaž, co umíš" a soutěže v carvingu, kde se na předních místech umístili domácí žáci.

Hosté letošní gastronomické výstavy se mohli zároveň dozvědět a naučit mnoho nového. Představila se např. herečka Markéta Hrubešová se svými ukázkami a autogramiádou vlastních kuchařek, prvorepublikové menu ukázal šéfkuchař Jan Vaněk, pivo, jak je neznáme, představila Jelínkova vila, a jak se najíst zdravě a přitom chutně, pak Kavárna a bistro Termoska. S velkým zájmen se setkala také tradiční podzimní výstava ovoce a zeleniny. Návštěvníci zde mimo jiné mohli zhlédnout putovní vítězný pohár, který získali naši žáci za vítězství v krajské soutěži GRAND PRIX KAIPAN 2018. Ve školní klubovně si pamětníci a zájemci o historii prohlédli fotografie, videa, almanachy připomínající uplynulých 40 ročníků gastrodnů. Součástí letošního Gastrodne byl opět den otevřených dveří. Zájemci o studium na Hotelové škole Světlá a Střední odborné škole řemesel Velké Meziříčí si mohli vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto, seznámit se s vybavením školy a se studijními možnostmi, které škola nabízí, včetně informací o zahraničních odborných praxích a stážích. Restaurace a kavárna, degustace a ochutnávky také zpříjemnily pobyt našim návštěvníkům. Říjnový termín GASTRODNE sice neumožňuje zařadit do programu venkovní soutěže, o tradiční venkovní akce – barmanské soutěže, gastroštafetu – nejsou ovšem návštěvníci školy ochuzeni. Každoročně v tradičním květnovém termínu pořádáme Den gastronomických soutěží. Také letos navštívila výstavu řada vzácných hostů – představitelé Kraje Vysočina a města Velké Meziříčí v čele s radní pro oblast školství, mládeže a sportu Janou Fialovou a starostou města Josefem Komínkem, prezident Provinciale Confcommercio z Itálie Fausto Calabresi, ředitel SOŠ ze slovenských Šuran Róbert Polák.
Zaměstnanci a žáci Hotelové školy Světlá a Střední odborné škole řemesel Velké se těší na všechny přátele SVĚTLÉ ve středu 5. prosince 2018, kdy se koná tradiční Mikulášský den otevřených dveří. A za rok 16. října 2019 pak 42. GASTRODEN.

-red, svo-

Foto: Antonín Dvořák

    Reklama
  • M_listy
  • Přání
  • Redakce-provoz
  • NKT
  • Skola Sokolovska
  • Juzek
  • Slepicky Hrbov
  • Svit_setkani
Nahoru