Na výstavě stavebnic Lego si mohli děti i pohrát

Svet1Pro příznivce malých barevných dílků stavebnice Lego byla v prostorách velkomeziříčského muzea otevřena putovní výstava Petra Šimra „Svět kostiček“. Kromě posledních novinek jako je například kompletní edice Lego® City Džungle z letošního roku nebo Polární výzkum z roku minulého byly vystaveny i sběratelské edice, které se již nevyrábějí.

Jsou to např. kostky z edice Lego® Baby Primo, které byly určeny dětem od šesti měsíců do dvou let. Sériová výroba započala v r. 1995 a ukončena byla o deset let později. Vystaven byl sběrač kostek ve tvaru krokodýla, který byl účinným pomocníkem při sbírání kostiček z podlahy.
Na výstavě nezůstala opomenuta ani filmová tvorba. Návštěvníci si mohli prohlédnout dům ze seriálu Simpsonovi či vozidlo s předními představiteli z filmu Návrat do budoucnosti. Připraven byl i koutek, kde si děti mohli z připravených kostiček skládat dle vlastní fantazie.

VÝSTAVA SVĚT KOSTIČEK SKONČILA

Výstava je z provozních důvodů předčasně uzavřena. Poslední možnost prohlédnout si pestrobarevné exponáty měli návštěvníci ve středu 10. ledna 2018 do 16 hodin. 

-muz-

Svet 2

    Reklama
  • JelVila11_23
  • Prodej masa, drubez
  • Nábor fotbal
Nahoru