Házená – mladší dorostenci a muži

Hazena znakSobota 3. listopadu 2018

2. liga mladší dorostenci Morava Jih – 6. kolo

TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol Velké Meziříčí 35:50 (18:23)

Družstvo dorostenců odjíždělo na Utkání do Újezdu u Brna v okleštěné sestavě, především kvůli nemocem.
Hráči k utkání přistoupili zodpovědně a od začátku byla na našem týmu vidět větší koncentrace než na soupeři. Od úvodu jsme si vypracovali vedení. Postupně jsme se prosazovali ze všech postů. Na obou stranách se spíše útočilo než bránilo a v poločase to již bylo 18:23 v náš prospěch.
V druhé půli pokračovala útočná házená, náš tým zlepšil obranu a rychlý přechod, díky čemu jsme postupně navýšili až na 15 brankový rozdíl.
Klukům se dařilo přenášet herní prvky z tréninků do zápasu a bylo k vidění několik nápaditých akcí. Kluky je třeba pochválit za přístup, dobré tempo hry a kolektivní výkon.
Příští víkend mají dorostenci volno a následující víkend budou zajíždět do Nových Bránic.Tab haz2liga
Sestava a branky: Lukáš Deraha – Tomáš Rosa (5), Jakub Mach (9/1), Martin Chalupa (7), Kocourek Radim (4), Jakub Russ (3), Vojtěch Svoboda (7), Radek Navrátil (7), Jakub Strýček (8/2), trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Pavel Svoboda.

2. liga mužů Morava Jih – 6. kolo

Sokol Telnice – TJ Sokol Velké Meziříčí 37:26 (16:9)
V neděli podvečer zajíždělo družstvo mužů k tradičnímu rivalovi – do nafukovací haly v Telnici. Zápasy jsou vždy vypjaté, plné emocí a také vyloučení. Navíc se domácí tým nacházel jen o příčku pod naším celkem a čekala se tedy tradičně vypjatá bitva.
Vstup do utkání se nám poměrně vydařil a ve 13. minutě si brali domácí oddechoví čas za stavu 4:6. Dařilo se nám včas přerušovat soupeřovi nebezpečné spojky a v útoku jsme své šance bez problémů proměňovali. Vedené jsme si ale dokázali udržet jen do 18. minuty (6:8). Od této chvíle následovala série (mnohdy až nesmyslných) vyloučení na naší straně. Kdy jsme do konce poločasu neustále hráli pouze v pěti hráčích v poli. Toho domácí využili a následnou pasáž hry vyhráli 10:1! V této fázi hry nás mohou mrzet 2 neproměněné semičky a tři trháky. Proto jsme poločas zakončili nedobrým výsledkem 16:9.
Do druhé půle jsme chtěli vstoupit stejně dobře, jako do té první. Bohužel se to absolutně nepovedlo a domácí trestali naše chyby sérií trháků a odskočili na hrozivých 24:10. V rozmezí mezi 18. a 37. jsme byli schopni vstřelit pouze 2 branky, kdy nás doslova vychytal domácí brankář. Bohužel domácí ve stejném časovém rozmezí skórovali 18×. To bylo pro vývoj utkání rozhodující. Zbytek zápasu jsme už jen spíše dohráli a mírně zkorigovali výsledek na konečných 37:26.
V příštím kole hostíme Sokol II Prostějov a budeme se snažit odčinit dnešní nedobrý výsledek. Utkání začíná v tradičním čase v 17:00 v hale Za Světlou.
Tab haz2liga_m7m hody 0:4/7, vyloučení 4:9, navíc ČK pro VM, diváků 105
Sled branek: 3:3, 4:6, 6:8, 13:8, 22:9, 28:13, 33:17, 34:21, 37:22, 37:26
Sestava a branky: Ondřej Poul, Kotík Libor (1) – Pavel Strašák (7/4), Jan Lečbych (5), Vítězslav Večeřa (3), Radim Fisher (3), Kamil Babáček (2), David Kubiš (2), Pavol Živčic (1), Miloš Necid (1), Jiří Kaštan (1), Ladislav Šidlo, Pavel Křibala, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Petr Kácal, asistent trenéra Michael Bezděk