O vítězství nad Rosicemi rozhodl v poslední minutě kapitán HHK Krča

hokej muzi_AHHK VM - HC Štika Rosice 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)

Góly a asistence: 04:09 Křenek (Vlašín P., Dostál), 09:06 Střecha (Maštera), 31:16 Pejchal (Krča), 34:17 Křenek (Dostál, Vlašín P.), 58:18 Křenek (Matov, Sobotka), 59:22 Krča (Bula, Pejchal) - 11:22 Dvořák (Varholík, Hakl), 35:29 Kůst (Antal), 46:36 Hakl, 53:15 Kůst (Dvořák), 56:13 Polzer (Buhaj).

Sestava HHK: Štourač (Svoboda I.) - Šerý, Vlašín P., Ambrož, Burian V., Kochánek, Slabý, Pokorný, Šimka - Křenek, Dostál, Sobotka - Krča, Bula, Pejchal - Vlašín M., Střecha, Maštera - Roupec, Matov, Rozmarín.

Rozhodčí: Kohoutek - Bernard, Mikoviny. Vyloučení: 6:4, navíc: Dobšák (ROS) 5+DKU za faul kolenem, v čase 51:23 nařízeno TS ve prospěch domácího týmu - neproměněno. Využití: 1:2, v oslabení: 0:0. Střely na branku: 43:15 (19:6, 12:2, 12:7). Procentuální úspěšnost brankářů: Štourač (HHK) - 66,67 % - 10 zákroků – 59 min., Huzlík (ROS)- 86,05 % - 37 zákroků – 60 min. Diváci: 180.

V osmém kole Krajské ligy na sebe narazili hráči HHK a Štiky Rosice. Oba soupeře od sebe dělil v tabulce propastný bodový rozdíl. Zatímco domácímu týmu patřila aktuálně druhá příčka, rosické Štiky uzavíraly tabulku KL, když nezískaly ani jeden mistrovský bod.
Domácí mužstvo nastoupilo do utkání opět se čtyřmi kompletními pětkami. Premiéru v mužské kategorii si odbyl obránce Petr Slabý, který již druhým rokem hostuje v extraligové juniorce Komety Brno.

Soupeř k zápasu dorazil se čtrnácti hráči do pole a dvěma brankáři. Rosičtí již v několika utkáních sahali po bodech, ale ani jednou nebyli úspěšní. Navíc v posledních dvou utkáních obdrželi pořádný brankový příděl.

Úvod utkání se vyvíjel podle našich představ. Hráči dobře bruslili a několikrát vyzkoušeli pozornost soupeřova brankáře. Na začátku 5. minuty se po přihrávce Lukáše Dostála a Petra Vlašína dostal do šance David Křenek, který gólmanovi Rosic nedal šanci – 1:0. V sedmé minutě fauloval kolenem obránce Štiky Dobšák útočníka HHK Michala Vlašína. Za tento faul obdržel soupeř trest na 5 minut + do konce utkání. Dlouhou početní výhodu využil v 10. minutě Filip Střecha. Přihrávku na druhý gól si připsal Vojta Maštera – 2:0. V polovině první třetiny se provinila naše lavička a za příliš mnoho hráčů na ledě putoval na trestnou lavici Lukáš Sobotka. Nabídnutou přesilovou hru hráči Rosic využili a snížili na rozdíl jednoho gólu. Přestože střelecky vyšla první třetina jednoznačně pro naše barvy, na průběžném výsledku to nebylo znát. Hosté drželi velmi přijatelný výsledek.

V druhé části měl opět převahu domácí tým. Několikrát zle zatopil gólmanovi hostí, ten však byl vždy na svém místě. Ve 24. minutě se po křížné přihrávce dostal do vyložené šance Pavel Ambrož. Kotouč se mu však svezl po holi a skončil v rohu kluziště. Do dvougólového vedení šli domácí ve 32. minutě, kdy po přihrávce Michala Krči prostřelil Huzlíka Martin Pejchal – 3:1. Za dvě minuty přidal další branku David Křenek po přihrávce Petra Vlašína a Lukáše Dostála – 4:1. Hráče hostí tyto góly nepoložily a z ojedinělé šance ve 35. minutě snížili. Po druhé třetině na světelné tabuli svítil stav 4:2 pro domácí.

Ve třetí periodě se Štiky do našich hráčů pořádně zakously. Ve 45. minutě měli hosté výhodu přesilové hry, kterou využili a snížili na rozdíl jediného gólu. V polovině třetí části se do šance dostal Petr Rozmarín, kterého přidržel rosický Varholík. Hlavní rozhodčí Kohoutek nařídil trestné střílení, ve kterém byl šťastnější gólman hostů. Dalo by se použít známé pořekadlo – nedáš, dostaneš. Rosičtí nabuzeni vychytaným nájezdem rychle vyrovnali a v běžící 57. minutě šli dokonce do vedení. Na to zareagoval trenér HHK Roman Vondráček, který si v čase 57:58 vzal oddechový čas. Při následné hře bez brankáře přišla blesková odpověď. Patrik Matov vyhrál vhazování v útočném pásmu, kotouč se dostal k Lukáši Sobotkovi, který poslal přihrávku na Davida Křenka. Ten střelou z mezikruží propálil nešťastného gólmana hostí – 5:5. Rosice se po obdrženém gólu zatáhly do obranného pásma, kde za brankou dobře napadali Honza Bula a Martin Pejchal. Vyhraný kotouč směřoval před branku, kde z první vypálil Michal Krča. Jeho nechytatelný projektil skončil v síti soupeře – 6:5. Na tento zvrat v závěru utkání již soupeř nedokázal odpovědět. Po velké dřině si tak domácí připsali velmi cenné vítězství.

V dalším kole zajíždí hráči HHK do Velké Bíteše, kde se střetnou v regionálním derby se Spartakem. Utkání se hraje ve Velké Bíteši v sobotu od 17 hodin.