Hokejisté Velkého Meziříčí porazili břeclavské Lvy

HHKHC Lvi Břeclav – HHK VM 2:6 (0:0, 1:2, 1:4)
Góly a asistence: 36:29 Juránek (Průdek), 44:07 Klimkovič (Lenkovič, Kunc) – 25:48 Střecha T. (Vondráček), 36:47 Peschout (Burian, Strnad), 47:26 Vlašín P. (Křenek, Slabý), 51:42 Křenek (Střecha T., Vlašín P.), 55:04 Střecha T. (Vlašín M.), 59:51 Burian (Strnad, Pejchal).

Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Šoustal) – Slabý, Vlašín P., Kochánek, Ambrož, Šerý, Vondráček – Křenek, Matov, Sobotka – Maštera, Peschout, Střecha T. – Vlašín M., Bula, Pejchal – Burian, Strnad. Rozhodčí: Goňa – Bačák, Nikl. Vyloučení: 5:5, využití: 0:2, v oslabení: 1:0. Střely na branku: 47:26 (16:7, 12:10, 19:9). Procentuální úspěšnost brankářů: Foukal (BŘE) – 87,15 % – 42 zákroků – 60 min. Juda J. (HHK) – 90,91 % – 20 zákroků – 60 min.
V prvním vzájemném utkání se hrála vyrovnaná partie až do samého konce. Nakonec v něm zvítězili hráči HHK těsně 4:3. Soupeř, hrající na zimním stadionu, který má mezinárodní rozměry kluziště 60 × 30 metrů, nám dělá vždy problémy. V první minutě si připsali zákrok oba brankáři. Nejprve puk vyrazil domácí gólman Foukal, kterého z levého kruhu prověřil David Křenek. Z protiútokut chytil tvrdou střelu gólman HHK Jarda Juda. Ve 4. minutě vybruslil do útočného pásma Patrik Matov, který poslal kotouč na levý kruh na volného Viktora Buriana. Ten si s pukem sjel na střed a zápěstím vyslal střelu na domácího brankáře. V 5. minutě vyslal z levého kruhu jedovatou střelu Tomáš Střecha. V 7. minutě se před brankou ocitl Martin Pejchal, který ve vyložené šanci nedal. V 9. minutě zavezl kotouč do pásma Lukáš Sobotka, křižnou přihrávkou našel volného Vojtu Mašteru. Střelu z jeho hole vyrazil domácí brankář do ochranné sítě. V 10. minutě měli hráči HHK první početní výhodu, ve které stojí za zmínku střela Petra Slabého, kterou před brankou tečoval Pavel Ambrož. Kotouč končí těsně nad horním břevnem. V závěru přesilovky střílel Patrik Matov, který kotoučem orazítkoval tyčku Foukalovy svatyně. Ve 12. minutě měli početní výhodu domácí hráči. Do největší šance se dostal Göndör, který vyslal od modré tvrdou ránu, jenž brankář HHK vyrazil betonem. V 16. minutě se ocitl v dobré příležitosti Martin Pejchal, který po vyhraném buly vyslal střelu na domácího brankáře. Ten touš vyrazil betonem. V 18. minutě byl za pozdní dohrání vyloučen David Křenek. Domácí hráči se usadili v našem pásmu. Tvrdou ránu z hole obránce Lvů Dory, schytal Jarda Juda do masky. Závar domácích skončil tečovanou střelou, která zamířila vysoko do ochranné sítě.
V druhé třetině se diváci dočkali i gólů. Ve 24. minutě se po střele Martina Pejchal kotouč pohyboval v brankovišti, následně ho jeden z bránících hráčů odpálil do bezpečí. V téže minutě se ke střele dostali Petr Vlašín, Milan Strnad a David Křenek. Gólman Břeclavi stále držel pro domácí čisté konto. Ve 25. minutě byl za sekání vyloučen domácí útočník Abazaj. Drtivý tlak v přesilové hře končí úvodním gólem utkání. Po střele Vaška Vondráčka se ke kotouči dostal Tomáš Střecha. Ten si vybruslil mezi kruhy a přesnou střelou otevřel skóre zápasu – 0:1. Ve 28. minutě fauloval u mantinelu domácí útočník Lenkovič. Faulovaný obránce HHK Tomáš Kochánek, si s vyloučeným hráčem vše vyřídil ručně. Přesto měl výhodu přesilové hry nadále náš tým. Ve 30. minutě byl po zásahu holí do obličeje vyloučen Vojta Maštera. Během přesilovky se domácí k žádné šanci nedostali. Ve 36. minutě došlo ke špatnému střídání našich obránců, při kterém se do brejku dostali domácí obránci. Křižnou přihrávku z hole Průdka poklidil do branky HHK Juránek – 1:1. Mužstvo HHK si bleskově vzalo vedení zpět. Po krásné akci na jeden dotek prostřelil gólmana Lvů Richard Peschout – 1:2. Velký podíl na této brance měli Viktor Burian a Milan Strnad.
Do třetí periody trenér Karel Vejmelka zpřeházel a zúžil útočné formace. A na hře to bylo opravdu znát. Během poslední třetiny Velkomeziříčští zasypali soupeřova brankáře 21 střelami, z toho 4x do černého. Nejprve však domácí tým ve 45. m srovnal střelou od modré z hole Lenkoviče, kterou těsně před brankou tečoval Klimkovič – 2:2. Ve 45. min měli hráči HHK další přesilovou hru, kterou dokázali využít. Střelu Slabého tečoval před brankou Křenek. Odrazený kotouč se dostal k pravé tyčce, kde byl na dorážku připraven Petr Vlašín – 2:3. V 52. minutě našel Tomáš Střecha přihrávkou na levém kruhu Davida Křenka, který z ostrého úhlu vstřelil další gól – 2:4. V 53. minutě se do brejku dostal Richard Peschout, jeho střelu brankář Břeclavi vyrazil betonem na pravý kruh, kde napřáhl Vojta Maštera. Jeho tvrdá rána se odrazila od ramena gólmana nad branku. V 56. minutě se dostal do brejku Tomáš Střecha, obhodil si břeclavského obránce a sám pohotově zakončil – 2:5. V posledních vteřinách zápasu se prosadil Viktor Burian, který dal výsledku konečnou podobu – 2:6.
Ostatní výsledky 23. kola: TJ Sokol Březina – Spartak Uherský Brod 4:1, HC Spartak Velká Bíteš – HK Kroměříž 2:3, HC Štika Rosice – HC U. Hradiště 3:4, Dynamiters Blansko HK – SKMB Boskovice 2:5, HC Brumov-Bylnice – Hokej Uh. Ostroh 4:3, SHKM Hodonín – HC Uničov 6:5.