Atleti z Velkého Meziříčí se účastnili několika závodů v březnu i dubnu

AtletikaBěh Lorenzovými sady

V neděli 31. března pořádal Třebíčský oddíl 80. ročník Běhu Lorenzovými sady. Na start závodu ve všech kategoriích se postavilo 274 běžců. Nejpočetněji byly zastoupeny mládežnické kategorie.

Vítězem hlavní kategorie se stal popáté Petr Vitner. Na druhém místě doběhl Jiří Brychta a třetí David Nezveda.
Atleti z Velkého Meziříčí si odvezli 2 vítězství, jedno 2. a dvě 3. místa.
Běh dětí v kategorii „atletická školka“ byl organizován jako účastnický – bez pořadí. Z našich malých atletů startoval Jaroslav Caha.

Z výsledků (uvádíme finálové umístění do 8. místa)

2. Ivo Březka
Teno závod byl zároveň i první kolo 16. ročníku Běžeckého poháru mládeže pro kategorie starší a mladší žactvo. Do poháru je zařazeno 6 závodů a každému závodníkovi se počítají nejlepší výsledky z pěti závodů.

Běh Korunou za korunu

V neděli 7. dubna pořádal oddíl TJ Nové Město na Moravě 20. ročník Běhu Korunou za korunu. Na start závodu ve všech kategoriích se postavilo 186 běžců. V Běžeckém poháru mládeže se zúčastnilo 44 dětí. Vítězem hlavní kategorie se stal opět Petr Vitner.

Přespolní běh O pohár století – Pacov

V neděli 20. 4. proběhl již 50. ročník tohoto přespolního běhu v Zámeckém parku v Pacově.
Do Pacova jsme se tentokrát vydali s menší skupinkou atletů. Jan Doležal byl v kategorii mladších chlapců opět nejrychlejší, Jiří Čermák v kategorii starších žáků obsadil 3. místo a v kategorii žen obsadila 4. místo Eliška Bártová.