Medaile z letní olympiády dětí a mládeže ČR

atletika spolecne_fotoTomáš Neufuss zvítězil ve skoku vysokém, Sára Pavlidu má bronz ze sprintu na 60 m

Her IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019 v Libereckém kraji (23. 6. 2019–28. 6. 2019) se zúčastnilo celkem 3400 mladých sportovců, Během 5 soutěžních dnů se bojovalo o 1163 medailí v 18 sportech a v jedné umělecké soutěži – graffity.

Do atletického reprezentačního družstva Kraje Vysočina byli nominováni 2 meziříčští atleti – Tomáš Neufuss a Sára Pavlidu.
Zastoupení měla naše atletika i v trenérském týmu – Ondřej Rosa měl na starosti mílaře.
Tomáš Neufuss vynikajícím osobním rekordem 188 cm zvítězil ve skoku vysokém v kat. st. žáků. Kvalitu tohoto výkonu dokládá fakt, že výše neskočil žádný starší žák v republice v posledních 3 letech.
Ve skoku do dálky postoupil z kvalifikace ze 3. místa výkonem 649 cm. Ve finále se mu tolik nedařilo, nedokázal se vypořádat s měnícím se silným větrem a výkonem 569 cm obsadil 11. místo.
Svoji druhou medaili z letní olympiády dětí a mládeže si přivezla sprinterka Sára Pavlidu. Před dvěma roky vybojovala bronzovou medaili v nejkratším sprintu na 60 m v kategorii mladších žákyň a stejnou hodnotu má i medaile z letošního ročníku již v kategorii starších žákyň.
Z rozběhu na 60 m postoupila do semifinále z 2. místa (7,83 s osobní rekord), semifinále ovládla ve stejném čase. Ve finále byly rychlejší jen Hana Blažková z Jihomoravského kraje (7,68 s) a Karolína Mitanová ze Zlínského kraje. Již zmiňované třetí místo vybojovala Sára časem 7,86 s.
Krajská atletická reprezentace vybojovala celkem 3 medaile – o stříbrnou se zasloužil Mikuláš Dreisig v běhu na 800 m mladších žáků.
V pořadí krajských atletických reprezentací děvčata z Vysočiny vybojovala 13. místo, chlapci výborné 5. místo.
Celkově sportovci z Kraje Vysočina obsadili 13. místo se ziskem 23 medailí (10 zlatých, 6 stříbrných a 7 bronzových).