Hokej ― HHK VM „B“

16-ZaostrenoVMHHK Velké Meziříčí „B“ – SK Telč 5:9 (3:3, 0:4, 2:2)
Rozhodčí: Kašpar, Balcar. Diváků: 19. Branky:1. Štěpánek (Střecha L.), 12. Střecha L. (Štěpánek), 14. Šoukal (Kudláček J.), 51. Pokorný (Burian M.), 55. Štěpánek (Šoukal) – 8. Kret (Havlík J.,Sokolík), 9. Nohava (Bína), 15. Kret (Šťastný), 25. Hejl, 34. Kret (Havlík T.), 36. Prášek (Havlík T.), 37. Sokolík (Berka), 45. Sokolík (Kret), 51. Prášek (Havlík T.) Vyloučení: 8:7, navíc Burian M. (HHK)10 minut OT za nesportovní chování.

Využití: 1:3. Oslabení: 0:1. V.M. „B“: Šeba – Pokorný, Střecha Libor – Chlubna, Peterka – Burian Martin, Karásek – Kudláček Jiří, Štěpánek, Šoukal – Smejkal, Barák, Malec – Dundálek, Tůma Martin, Vrána – Bernat. Telč: Havlík Adam (Ležák) – Prokop, Prokeš, Šťastný, Taras, Theimer, Havlík Tomáš, Hejl, Havlík Jiří, Sokolík, Kubát, Kotrba, Smejkal, Kret, Bína, Nohava, Prášek, Berka.
Do poloviny utkání drželi domácí hokejisté krok s favority z Telče. Do té doby to bylo vyrovnané utkání a skóre se pravidelně přelévalo z jedné strany kluziště na druhou.
Už v první minutě šlo béčko HHK do vedení Štěpánkovou zásluhou. V 8. minutě vyrovnal z přesilovky Kret a o další minutu později už to bylo 1:2 po střele Nohavy. Ve 12.’ využili dvojnásobnou početní výhodu hráči z Mezu, když byl autorem branky Libor Střecha. Po dalších dvou minutách poslal domácí znovu do vedení Šoukal, aby vzápětí, v další přesilové hře, vyrovnal Kret.
Ve 25. minutě posílá Telč znovu do vedení Hejl a další obrat ve skóre pak už její hráči nepřipustili. Ve druhé desetiminutovce prostřední části si totiž meziříčští vybrali slabší chvíli. Jakmile přestali se svým soupeřem bruslit, hosté toho využili k rozhodnutí zápasu.Mezi 34. a 37. minutou Kret. Prášek a Sokolík zajistili pro svůj tým nedostižný náskok.
Po osmé brance Sokolíka ve 45.’ už hostující hráči ubrali na tempu a díky tomu domácí hokejisté vyrovnali hru. Slouží jim ke cti, že nic nezabalili a bojovali o přijatelný výsledek až do konce. Částečně se jim to i podařilo, když ještě skóroval Pokorný a po něm Štěpánek upravil na konečných 5:9. Ve stejné minutě jako Pokorný dal totiž devátý gól Telče Prášek.
Další výsledky: Náměšť – Polička 6:4
Bystřice – V. Bíteš „B“ 8:2
Zastávka – volno
V příštím kole, v sobotu 12. 10. 2019,zajíždíme na led nováčka soutěže z Poličky.Začátek zápasu bude v 17.30 hodin.