Házená

Haz dorDorost splnil povinnost a porazil Chrudim

2. liga mladší dorostenci JM – 7. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Chrudim 34:22 (12:7)
V rámci 7. kola jsme na naší palubovce přivítali předposlední celek soutěže z Chrudimi. Proti tomuto soupeři jsme chtěli naplno bodovat a posunout se do vyšších pater tabulky.

Vstup do utkání byl ale hodně vyrovnaný. Oba týmy se jen těžko prosazovaly, a tak byl ve 14. minutě stav 4:5 pro Chrudim. My pak ale šňůrou 5 branek odskočili na 9:5. Tento náskok jsme si udrželi až do poločasového hvizdu.
Ve druhé půli jsme pokračovali v dobrém výkonu a pomalu navyšovali náš náskok. Především se nám dařilo trestat soupeřovy chyby rychlými brejky, a stav byl tak 20:12 pro nás. Bohužel pak přišlo oslabení, které soupeř naplno zužitkoval a stáhl náskok na pouhé 4 trefy. (20:16). Víc jsme ale hostím již nedovolili a opět navýšovali náš náskok až na konečných 34:22.
K dalšímu utkání nastoupíme na palubovce Bohunic, kde můžeme pomýšlet na body. Jednoduché utkání to ale určitě nebude.
7 m hody: 3/3:0/1, vyloučení 5:7, diváků 53
Sled branek: 2:3, 4:5, 9:5, 10:7, 12:7, 13:9, 17:10, 20:12, 20:16, 24:16, 27:18, 30:22, 34:22
Sestava a branky: Lukáš Dereha – Benjamin Rosa (9/1), Jakub Mach (7), Martin Chalupa (6), Radovan Škoda (4), Jakub Strýček (4), Robin Koudela (2), Štěpán Klapal (1), Tomáš Rosa (1), David Slabý, Adam Požár, trenér: Ladislav Šidlo

2. liga ženy – východ – 8. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – HC Nový Jičín 29:11 (12:4)
V dalším domácím utkání jsme doma přivítaly poslední celek soutěže, který zatím čeká na první body. My se ale dnes musely obejít bez několika hráček, a tak jsme do utkání vstupovaly de facto bez možnosti střídání. To se projevilo i v tempu utkání, kdy jsme musely hrát hodně úsporně.
První zásah zápasu patřil hostím, ale my si vedení hned vzaly na svoji stranu. Obrana fungovala dobře, ale v zakončení jsme se trápily. Hlavně jsme zahodily spoustu balonů při snaze hrát rychlé protiútoky. Skóre tak bylo do 14. minuty poměrně chudé na góly (4:2). Poté jsme zpřesnily hru a soupeři konečně odskočily (10:2). Tento náskok jsme si udržely až do pauzy.
Haz zenyVstup do druhé půle nám ale moc nevyšel a soupeř začal dotahovat (38. minuta 14:8). Na víc se ale hráčky Jičína už nezmohly a my mohly v klidu utkání dovést do vítězného konce.
Povinné body jsme získaly, a stále si tak držíme neporazitelnost. V dalším kole zajíždíme do Karviné, kde bude zapotřebí bodovat, abychom neztratily kontakt s prvním Bohumínem.
Sled branek: 1:0, 4:2, 10:2, 12:3, 12:6, 14:8, 16:9, 26:9, 28:10, 29:11
7 m hody 1/1:0 vyloučení 2:3, diváků 37
Sestava a branky: Jarmila Šabacká, Veronika Blažková – Denisa Hladíková (7), Lucie Zbožínková (7), Michaela Homolová (6), Romana Doležalová (4), Kristýna Cahová (2), Veronika Špinarová (1), Jana Šidlová (1), Iva Závišková (1/1), vedoucí družstva Jana Šidlová.

2. liga mužů Morava Jih – 7. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – SHC Maloměřice „B“ 26:25 (12:15)
Neskutečné drama se šťastným koncem se odehrálo v sobotu v hale Za Světlou. Náš tým ve velké bitvě nakonec porazil druhý celek tabulky z brněnských Maloměřic.
Vstup do utkání jsme měli lepší a už ve 3. minutě jsme vedli 3:1. Bohužel poté jsme se začali v útoku trápit. Naše střely končily buď na blocích, nebo v rukou brněnského brankáře, který okamžitě rozdával přihrávky spoluhráčům do rychlých brejků. Brňané nám tak do 11. minuty odskočili již na 3:8. Následnou snahou jsme soupeře dotáhli (7:9). Poté jsme se ale přestali soustředit na hru a více řešili verdikty rozhodčích. Toho soupeř opět využil a opět nám odskočil (8:14). Po celou první půli jsme se trápili v koncovce, když jsme často pohořeli na výborném gólmanovy hostí. Ten nám chytil hned 4 sedmimetrové hody a spoustu dalších 100% šancí. I přesto jsme do poločasové pauzy snížili alespoň na rozdíl 3 branek.
Druhé dějství pro nás nezačalo dobře, kdy hned po 5 minutách viděl po třech vyloučeních červenou kartu Večeřa a o pár minut později naše další spojka Bezděk. Tým se však semknul ke skvělému výkonu. Na obraně jsme přitvrdili a nedovolili soupeři téměř žádné zakončení. Ale v útoku jsme se pořád trápili. Po celou dobu jsme nebyli schopni překlopit vedení na naši stranu. Sedm minut před koncem jsme na soupeře ztráceli 2 trefy a začalo to pravé drama. Tým hnaný skvělým publikem ale v sobě dokázal najít síly na zvrat a díky zásahům Svobody a Strašáka jsme minutu a půl před koncem konečně strhli vedení na naši stranu. A jelikož soupeř v následujícím útoku nepřekonal našeho brankáře, měli jsme výhodu posledního útoku my. Pár vteřin pře koncem jsme ale kvůli technické chybě o balon přišli a soupeř z rychlého protiútoku dostal míč do naší brány. Naštěstí pro nás nebyl gól uznán kvůli přešlapu, a my se tak mohli radovat z cenného vítězství.
Dnes chlapy ukázali obrovskou vůli po vítězství, která nám nakonec přinesla 2 body. V příštím kole nás čeká zápas na palubovce aktuálního lídra soutěže v Bohunicích. Ti ještě v letošním ročníku neokusili hořkost porážky, a proto nás bude čekat nesmírně těžký zápas.
7 m hody: 1/5:1/1, vyloučení 5:7, navíc domácí 2× ČK, diváků 76
Sled branek: 3:1, 3:8, 5:8, 7:9, 8:14, 11:14, 12:15, 14:16, 16:17, 18:18, 21:21, 21:23, 24:25, 26:25
Sestava a branky: Ondřej Poul – Vojtěch Svoboda (6/1), Pavel Strašák (6), Štěpán Fiala (5), Vítězslav Večeřa (4), Jakub Bezděk (3), Pavol Živčic (1), Dominik Buchta (1), Pavel Roub, Miloš Necid, František Kratochvíl, Kamil Babáček, trenér Ladislav Šidlo