Hokej HHK VM B

9-ZaostrenoVMHHK Velké Meziříčí „B“ – BK Zubři Bystřice nad Pernštejnem 3:7 (0:2, 1:4, 2:1)
Diváků: 32. Rozhodčí: Fiksa – Kašpar, Janoušek. Branky: 30. Dundálek (Štěpánek), 45. Střecha L. (Kudláček J.), 50. Smejkal (Barák) – 6. Musil (Škorpík), 7. Bednář (Šimon), 34. Šimon (Bednář), 36. Peňáz (Bednář), 39. Musil (Škorpík), 39. Ludvík (Škorpík), 54. Musil. Vyloučení: 6:5.

Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:32. HHK „B“: Šeba – Pokorný, Střecha Libor – Smejkal, Bradáč – Chlubna – Dundálek, Štěpánek, Tichý – Kudláček Jiří, Barák, Hubl – Malec, Šoukal, Vrána – Bernat. Bystřice: Beno (Dinga) – Mach, Ludvík, Šimon, Kintr, Mráz, Musil, Jakeš, Peňáz, Tomášek, Čejka, Zítka, Škorpík, Jan, Pavelka, Bednář.
V sedmé minutě už vedli hosté 2:0, když využili dvě po sobě jdoucí přesilovky. Tu první, 4 proti 3, zužitkoval Musil po přihrávce Škorpíka a v té následné, 5 na 4, skóroval Bednář s přispěním Šimona. Domácím hokejistům čtrnáctidenní herní pauza evidentně neprospěla a celou úvodní část marně hledali protizbraň na rychlý nátlakový hokej svého soupeře. Ubránili sice ještě další dvě oslabení, ale to bylo z jejich strany asi tak všechno.
Od začátku prostřední části se dění na ledě úplně změnilo. Meziříčští zatlačili Zubry do vlastního pásma a ti jenom díky Benovi ve své bráně deset minut odolávali. Až ve 30. minutě dotlačil Dundálek puk za Benova záda, když mu asistoval Štěpánek. Následné čekání na vyrovnání stavu vzalo za své o čtyři minuty později. Domácí obrana nechala příliš prostoru dvojici Bednář, Šimon a druhý jmenovaný zvýšil na 1:3.Hráče HHK tato branka natolik rozhodila, že si během dalších pěti minut nechali nasázet další tři góly. Úspěšnými střelci Bystřice byli postupně Peńáz, Musil a Ludvík.
V poslední třetině si hosté už jenom víceméně hlídali svůj náskok a nechávali svého soupeře ať se snaží.A domácí se také snažili ještě alespoň něco zachránit. Ve 45.’ využil početní výhodu Libor Střecha po nahrávce Jiřího Kudláčka. V 50. minutě upravil na rozdíl tří gólů Smejkal s asistencí Baráka a zdálo se, že závěr utkání bude ještě zajímavý. To by ovšem meziříčští nesměli vyrobit totální kiks. V 54.’ jejich obránce našel mezi kruhy bystřického Musila, který svým hattrickem nepohrdl.
Béčko HHK tak letos potřetí prohrálo a potřetí to bylo díky výpadku ve druhé desetiminutovce druhé třetiny!
Další výsledky 6. kola: Zastávka – Telč 5:4; Náměšť – V. Bíteš „B“ 7:1; Polička – volno.
Výsledky 5. kola: Bystřice – Náměšť 1:5; V. Bíteš „B“ – Zastávka 5:7; Telč – Polička 6:7.
V příštím kole, v neděli 17. 11. 2019, zajíždíme do Velké Bíteše. Zápas proti místnímu béčku začne v 16. 00.