• Medřičské listy
  • Sport
  • Velkomeziříčští hokejisté přesvědčivě zvítězili nad Březinou a nadále drží první příčku v tabulce KL

HHKHHK VM – TJ Sokol Březina 6:2 (4:0, 2:0, 0:2)
Góly a asistence: 03:58 Střecha T. (Křenek, Matov), 10:50 Rozmarín (Vlašín M., Střecha T.), 14:37 Rozmarín (Hrbatý), 15:37 Střecha T. (Křenek, Báňa), 30:57 Bula (Strnad), 33:46 Vlašín P. (Střecha T.) – 42:52 Ondráček (Kozel, Pokorný), 45:41 Beutl (Ondráček, Kozel). Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Slavíček) – Báňa, Vlašín P., Burian V., Ambrož, Kochánek, Salát – Křenek, Matov, Střecha T. – Barák, Střecha F., Juda M. – Roupec, Bula, Strnad – Vlašín M., Rozmarín, Hrbatý.

Sestava TJ Sokol Březina: Jakubčík (15:37 Hynšt) – Branžovský, Beutl, Vlaček, Pokorný, Štěrba – Račický, Ondráček, Jarolím, Kousalík, Weiss, Kozel, Byrtus, Václavík, Dupljaku. Rozhodčí: Coufal – Czubaj, Viskot. Vyloučení: 3:3, využití: 0:0, v oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:27 (14:8, 13:6, 6:13). Procentuální úspěšnost brankářů: Juda J. (HHK) – 92,59 % – 25 zákroků – 60 min.; Jakubčík (BŘE) – 71,43 % – 10 zákroků – 16 min.; Hynšt (BŘE) – 89,47 % – 17 zákroků – 44 min. Diváci: 254.
Březina, hrající své domácí zápasy ve Vyškově, před letošní sezónou posílila kádr a určitě by chtěla nakouknout do play­‑off. Výsledkově však zatím tápe a nejinak tomu bylo ve Velkém Meziříčí, kde bylo o vítězi prakticky rozhodnuto po první třetině. Velkomeziříčstí do utkání vstoupili ve slušném tempu. Ve 3. minutě dostal přihrávku před branku Honza Bula. Jeho pohotovou střelu však gólman Březiny chytil. Ve 4. minutě poslal Patrik Matov přihrávkou do přečíslení dva na jednoho Davida Křenka a Tomáše Střechu. Ten křižnou přihrávku poslal za Jakubčíkova záda – 1:0. Poté se v končící 11. minutě prosadil Petr Rozmarín, který mířil přesně k pravé tyčce – 2:0. V 15. minutě vybojoval kotouč v pravém rohu Adam Hrbatý, který poslal puk na najíždějícího Petra Rozmarína. Ten si vybruslil k pravé tyčce Jakubčíkovy branky, kde našel skulinku, kterou poslal kotouč do branky – 3:0. Drtivý tlak zužitkoval v polovině 16. minuty Tomáš Střecha, který nikým neatakován před soupeřovou brankou, poslal kotouč do pravého horního růžku – 4:0. To už bylo pro Jakubčíka opravdu hodně, proto přenechal místo v brance Hynštovi. Ten do konce první části za svá záda puk nepustil.
Ve druhé třetině domácí pokračovali v náporu. Ve 24. minutě se ve vyložené šanci ocitl Jirka Roupec, který na gólmana Březiny nevyzrál. Ve 28. minutě byl jen kousek od třetího gólu Petr Rozmarín. Jeho jedovatou střelu zastavila branková konstrukce. Ve 30. minutě dostal přihrávku z hloubi obranného pásma na útočnou modrou David Křenek. Ten střelou zápěstím vyprášil Hynštovu lapačku. Ve 31. minutě v útočném pásmu vybojoval kotouč Milan Strnad. Vybruslil si na levý kruh a křižnou přihrávkou našel Honzu Bulu, který z první přidal další gól – 5:0. O tři minuty později předvedl parádní stahovačku Tomáš Střecha. Po následné střele, která orazítkovala vzdálenější tyč, to v hale pořádně zabouřilo. Ve 34. minutě se prosadil pohotovou střelou Petr Vlašín, který poslal za Hynštova záda zpětnou přihrávku od Tomáše Střechy – 6:0. V samém závěru druhé třetiny se do brejku dostal Ondráček. Jeho samostatný nájezd zlikvidoval domácí brankář Jarda Juda.
Kdo čekal, že to hráči Březiny ve třetí třetině zabalí, byl na omylu. Právě naopak. Hostující mužstvo si vytvořilo několik slibných příležitostí. Ve 43. minutě se prosadil Ondráček, který tvrdou střelou překonal našeho brankáře. Za tři minuty soupeř vstřelil druhý gól. Do konce třetiny již gól nepadl. Naopak se na ledě hodně přitvrdilo a došlo i na ostřejší výměnu názorů za soupeřovou brankou.
Na konci utkání byli vyhlášeni nejlepší hráči na obou stranách. Za TJ Sokol Březina byl vyhlášen Jiří Hynšt a za domácí družstvo autor dvou branek Petr Rozmarín.
V tomto týdnu má krajská liga na programu dvě kola. Velkomeziříčští hokejisté zajíždí ve čtvrtek do Uničova a v sobotu se opět představí na domácím ledě, v zápase s Brumovem­‑Bylnicí.
Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: Odehráli jsme suverénně první třetinu, byli jsme u všeho dříve, měli jsme stále puk na hokejkách a soupeř opravdu pouze přihlížel. I ve druhé třetině jsme diktovali tempo hry, dali další branky a skóre 6:0 vyjadřovalo poměr sil na ledě. Škoda poslední třetiny, kdy se hosté zvedli a dali si branky. Celkově je ale spokojenost.
Ostatní výsledky devátého kola: SKMB Boskovice – Dynamiters Blansko HK 10:2, SHKM Hodonín – HC Štika Rosice 5:6, Hokej Uherský Ostroh – HC Spartak Uherský Brod 11:3, HC Lvi Břeclav – HK Kroměříž 6:1, HC Uherské Hradiště – HC Brumov­‑Bylnice 4:6, HC Spartak Velká Bíteš – HC Uničov 1:2PP.
Program mužů na tento týden:
Čtvrtek 14. 11. HC Uničov – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 18.00 (zimní stadion – Uničov)
Sobota 16. 11. HHK Velké Meziříčí – HC Brumov­‑Bylnice, začátek utkání v 17.30 (zimní stadion – Velké Meziříčí)