Mladší žáci házené hráli na mezinárodním turnaji ve Slovenské Stupavě

Haz StupavaV termínu 31. 1.–2. 2. 2020 se naše družstvo mladších žáků zúčastnilo 7. ročníku mezinárodního házenkářského turnaje ZORNO CUP 2020 ve Slovenské Stupavě. Turnaj je pořádán pro kategorie minižáci, mladší a starší žáci, mladší a starší dorostenci. Turnaje se ve všech kategoriích zúčastnilo celkem 60 družstev. V kategorii mladších žáků bylo přihlášeno celkem 16 družstev, která byla rozlosována do čtyř skupin.

V naší skupině jsme se utkali s týmy HC Tatran Stupava (SK), TJ Sokol Centrum Haná (CZ) a Házená Úvaly „B“ (CZ). Všechny zápasy se hráli 2x15 minut. Do prvního zápasu jsme nastupovali proti domácímu týmu HC Tatran Stupava, který měl v hledišti velký počet fanoušků, kteří svůj tým hnali kupředu. Naši hráči dokázali se soupeřem držet krok pouze první poločas, který byl velice bojovný a vyrovnaný. Bohužel v druhém poločase nám soupeř odskočil o 6 branek, a to už jsme nedokázali dorovnat a proti herně lepšímu soupeři jsme nakonec prohráli 9:20. Na odpočinek jsme měli pouze hodinu a čekal nás druhý zápas proti TJ Sokol Centrum Haná. I přes domluvenou taktiku před zápasem jsem do něho nevstoupili vůbec dobře a od začátku jsme prohrávali, a to hlavně díky laciným technickým chybám. Poločas jsme prohráli o 5 branek. V přestávce došlo na důraznou domluvu a úpravu taktiky. Kluci druhou půlku začali jako vyměnění. Velmi se zlepšila obrana, ale bohužel nás zradila v útoku koncovka. Druhý poločas jsme dotahovali a kdyby se hrálo ještě o chvíli déle, tak jsme soupeře výsledkově dotáhli. Bohužel po ukončení druhé půle na ukazateli svítilo skóre 12:14 a my jsme prohráli i druhý zápas. Tímto jsme ukončili první hrací den a potřebovali jsme špatnou náladu smazat a připravit se na druhý den. S kluky jsme tedy vyrazili do aquaparku v Bratislavské Petržalce. Tam se kluci pořádně vyřádili a úplně zapomněli na dva prohrané zápasy. Večer se šlo brzo spát, protože nás čekal ráno v 8:00 poslední zápas ve skupině proti Házená Úvaly „B“ a všichni podvědomě věděli, že je to zápas, který určí, zda bude turnaj úspěšný nebo neúspěšný. Po brzkém budíčku a snídani jsme již byli v 7:30 na hale a rozcvičovali se před zápasem. Kluci do zápasu vlítli jako uragán a po 4 minutách jsme již vedli 5:0. Dařila se nám obrana, kde soupeř na ni nedokázal nic vymyslet, a hlavně se nám začala dařit v útoku koncovka. Poločas jsme vyhráli 7:2. Do druhého poločasu jsme vstupovali uvolnění a na celém herním projevu to bylo znát. Výsledek jsme si do konce zápasu pohlídali a zaslouženě vyhráli 13:7. Toto vítězství nám určilo 3. místo v základní skupině a další zápasy o konečné 9. – 12. místo. Další zápas nás čekal až za dlouhých 7 hodin. Volný čas jsme vyplnili nákupem něčeho dobrého, procházkou městem, odpočíváním a sledováním zápasů starších žáků. První ze soupeřů o umístění nás čekal tým TJ Strojár Malacky. Do zápasu jsme vstoupili s mírným respektem, protože jsme věděli, že to nebude lehký zápas. Veliké problémy nám dělal soupeřův pivot, který by se neztratil svou výškou a váhou ani mezi dorostenci. Kluci ho nedokázali celý poločas pokrýt, ale i tak jsme poločas vyhráli o jedinou branku 8:7. V přestávce jsme klukům naordinovali novou taktiku na obraně a doufali jsme, že se vše podaří. Kluci pokyny v druhém poločase plnili do puntíku, kde se nám podařilo soupeřova pivota úplně vymazat a po závěrečném hvizdu jsme slavili vítězství 16:10. Po tomto vítězství nás čekat poslední zápas, další den opět ráno v 8:00, kde jsme se utkali s týmem THA Martin. Věděli jsme, že to opět nebude lehký soupeř. Na obou stranách to bylo velice bojovné utkání. První poločas jsme těsně vyhráli 6:5. Kluci byli rozhodnuti, že tento zápas vyhrají a takto přistoupili k druhému poločasu. Velice se nám dařila obrana, kde kluci dokázali dobře bránit soupeřovi signály a dařila se nám v útoku koncovka. Na konci zápasu jsme mohli slavit vítězství 16:11. Skočili jsme na konečném 9. místě a celý turnaj hodnotíme velice kladně. Turnaj nám ukázal, že když chceme, tak umíme hrát dobrou házenou a neztratíme se ani v mezinárodní konkurenci. Všichni hráči dostali prostor ve hře a svým dílem přispěli s dobrým výsledkům.