HÁZENÁ: Dorostenci uhájili 8. příčku, když zdolali Ivančice

Hazen znak2. liga mladší dorostenci JM – 14. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – HK Ivančice 33:31 (14:15)
V sobotním zápase naši dorostenci hostili v přímém souboji o 8. místo Ivančice. Před utkáním měl soupeř na kontě stejný bodový zisk, a tak se čekal vyrovnaný zápas.
Úvodní minuty zápasu se lépe vydařily soupeři. Nás trápila především koncovka, a tak hosté v 8. minutě vedli 1:3. Postupně jsme ale naši hru zpřesňovali.

O šest minut později jsme už šli do vedení 6:5 a soupeř bral time­‑out. Po zbylou čtvrthodinu se hrála vyrovnaná partie, kdy se oba celky střídaly ve vedení. V závěru poločasu jsme sice srovnali na 14:14, ale poslední trefa patřila hostím, a ti tak šli do šaten za stavu 14:15.
Úvod druhého dějství byl ale v naší režii. Dařilo se nám zakončovat po jednoduchých kombinacích a v naší bráně předváděl dobré zákroky gólman Kučera. Během pěti minut jsme otočili skóre na 18:15 v náš prospěch. I přes snahu soupeře jsme postupně náš náskok navyšovali až do stavu 25:19 (45. minuta). Poté přišla naše slabší pasáž, ve které Ivančice dokázaly zkorigovat na rozdíl 2 branek, a poslední desetiminutovka tak slibovala ještě velký boj. V závěru nás soupeř dvakrát dotáhl na rozdíl jediné branky (29:28; 31:30). My si však vítězství už vzít nenechali a mohli jsme slavit první jarní body.
7 m hody: 1/3:2/2, vyloučení 4:3, diváků 74.
Sled branek: 1:3, 6:5, 8:8, 8:11, 11:11, 11:14, 14:14, 18:15, 22:18, 25:19, 26:24, 29:28, 31:30, 33:31.
Sestava a branky: Lukáš Dereha, Tomáš Kučera – Jakub Mach (8/1), Alex Kuřátko (8), Martin Chalupa (7), Martin Šikula (4), Radovan Škoda (3), Benjamin Rosa (2), Adam Požár (1), Štěpán Klapal, Tomáš Rosa, trenér: Ladislav Šidlo.