HÁZENÁ: Muži udolali druhý celek soutěže z Ivančic

Hazena 22. liga mužů Morava Jih – 14. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – HK Ivančice 29:27 (11:13)
Po minulém nevydařeném zápase na půdě posledního Prostějova jsme si chtěli napravit reputaci, a odčinit tak tento špatný výsledek. Proti nám ovšem stál těžký soupeř, který momentálně okupuje 2. pozici v druholigové tabulce.
Bohužel úvodní minuty střetnutí nenasvědčovaly tomu, že bychom dnes mohli brát body za výhru. Nedařila se nám kombinace, ztráceli jsme balony a dostávali laciné branky. Zkrátka nám nešlo snad vůbec nic, a tak jsme v 10. minutě museli brát time­‑out za nepříznivého stavu 2:7. Od této chvíle se ale obraz hry změnil a my začali konečně hrát naši hru.

Přitvrdili jsme na obraně, za kterou se navíc rozchytal Libor Kotík, který vytáhl spoustu důležitých zákroků. Postupně jsme tak ukrajovali z náskoku soupeře (26. minuta 9:10). Do vedení jsme se sice dostat nedokázali, ale i tak jsme odcházeli do šaten s nadějným výsledkem 11:13.
Vstup do druhého dějství jsme ale zvládli na výbornou a šnůrou 4 branek jsme rychle šli do vedení 15:13. Střelecky se dařilo triu našich spojek Večeřa­‑Svoboda­‑Strašák, kteří se v zakončení nemýlili. Soupeř se přes střed naší obrany dostával poměrně těžko, ale nacházel skulinky na krajích, kde jsme dostávali spoustu branek z prostoru křídel. Do 47. minuty jsme to ale byli my, kdo držel mírné vedení. Bohužel poté viděl červenou kartu za tři 2min. vyloučení náš obraný pilíř Necid. Soupeř přesilovku využil a šel do dvoubrankového vedení. O chvíli později se navíc zranila i jedna z našich spojek – Roub. My na soupeře stále ztráceli 2 trefy (52. minuta 23:25). Skvělé publikum ale vyhecovalo hráče, kteří ze sebe vydali maximum. Šňůrou 6 branek jsme zvrátili průběh zápasu na naši stranu. V poslední minutě už soupeř pouze dvěma trefami opticky snížil na 29:27.
Dnes jsme naší bojovností dokázali otočit špatně rozehraný zápas. Oproti minulému kolu bylo na hráčích vidět, že chtějí vyhrát, což byl jeden z důležitých faktorů dnešního úspěch. Tento výsledek snad zopakujeme i příští týden, kdy doma hostíme nováčka soutěže z Újezdu u Brna.
7 m hody: 1/1:3/3, vyloučení 6:4, navíc domácí ČK, diváků 116.Sled branek: 0:3, 1:5, 2:7, 5:7, 7:9, 9:10, 11:12, 15:13, 16:16, 19:18, 21:20, 21:23, 23:25, 29:25, 29:27
Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Vítězslav Večeřa (9), Vojtěch Svoboda (8), Pavel Strašák (6/1), Jan Lečbych (3), Pavel Roub (1), Jiří Kaštan (1), Tomáš Pažourek (1), Miloš Necid, František Kratochvíl, Kamil Babáček trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Petr Kácal.