Meziříčští hokejisté prohráli s Telčí

16-ZaostrenoVMHHK Velké Meziříčí „B“ – SK Telč 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)
Rozhodčí: Mareček – Havelka, Jeletz. Diváků: 68. Branky: 4. Berka (Prášek), 6. Theimer (Prášek), 28. Lander (Chvátal, Tušer), 37. Kret (Berka), 50. Sokolík (Kret, Berka), 52. Prokop (Sokolík), 59. Šťastný (Prokop, Sokolík). Vyloučení: 8:9, navíc 10 minut Tůma M. (HHK) a Chvátal (Telč) oba za vražení na mantinel. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:36.

V.M. „B“: Svoboda Ivo (Šeba) – Pokorný, Střecha Libor – Sysel, Chlubna – Smejkal, Kučera – Tichý, Štěpánek, Dundálek – Kudláček Jiří, Barák, Hubl – Šoukal, Tůma Martin, Vrána – Bernat. Trenér: Kudláček Martin. Telč: Havlík Adam (Ležák) – Šťastný, Havlík Tomáš, Havlík Jiří, Sokolík, Kotrba, Kret, Prášek Jakub, Berka, Šalanda Tomáš, Prokop, Theimer, Tušer, Bína, Lander, Chvátal. Trenér: Prášek Josef.
Meziříčské béčko marně hledá formu ze začátku letošního roku. Plně se to projevilo v prvním semifinálovém utkání krajské soutěže. Zápas vypadal opticky vyrovnaný, čemuž odpovídá i poměr střel. Ovšem ty z telčských hokejek byly daleko razantnější a hlavně přesnější. První skončila v domácí síti už ve 4. minutě zásluhou Berky, jemuž nahrál Prášek. Stejný hráč si svoji asistenci zopakoval o dvě minuty později, když využil přesilovku Theimer. I přes několik dalších závarů hlavně před domácí bránou zůstalo skóre nezměněné až do konce úvodní části.
Ve druhé třetině se domácí hráči přeci jenom více dostávali před svatyni hostí, ale jejich střelecká nemohoucnost jim žádný gól nepřinesla. Ty naopak dávala zase jenom Telč. Ve 28.’ další využitá přesilovka po Landerově střele a přihrávkách Tušera s Chvátalem. Ve 37. minutě pak uzavřel stav po prostřední části Kret s přispěním Berkovým.
V poslední třetině si hosté už jen víceméně hlídali svůj náskok. Jakmile se však naskytla příležitost, vyráželi do otevřené obrany domácích.Ti se sice snažili alespoň zkorigovat vývoj utkání, nevyvarovali se však chyb, které Telč nemilosrdně trestala. V 50. minutě Sokolík a v 52. Prokop tak zvýšili už na 0:6. Bezkrevný výkon béčka HHK se plně projevil v následujících minutách, kdy nic nepředvedli ani v početní výhodě 5:3. Jednoduché vítězství hostí pak završil v předposlední minutě Šťastný s asistencemi Sokolíka a Prokopa.
Druhá série semifinále KSMV: Zastávka – Polička – nehráno pro absenci rozhodčích
Odveta semifinále se odehraje v sobotu 14. 3. 2020 od 17.00 v Telči.