Velkomeziříčští skicrossaři zazářili v zahraničí

Skikros1Na úspěchy dosažené na Zimní olympiádě dětí a mládeže a v Českém poháru navázali skicrossaři z oddílu Ski klub Velké Meziříčí i na závodech v zahraničí. Dne 28. 2. 2020 na závodech SX Next Generation Tour v německém středisku Jennerbahn obsadil v kategorii U14 Pavel Bartoš 3. místo, v kategorii U16 Dana Harvey 2. místo a Tadeáš Bíbr 3. místo.
Jako členové reprezentačního výběru ČR se zúčastnili závodů v zimním středisku Crans Montana ve Švýcarsku. Ve velmi silné konkurenci závodníků především z alpských zemí dosáhli několika výborných výsledků.

Dne 6. 3. 2020 v Evropském poháru obsadila Hanka Krčálová 27. místo O den později se konalo mistrovství Švýcarska, kde se k Hance, která se umístila na 27. místě, přidal ještě Ondřej Fischer, který vybojoval 63. příčku.
A v neděli 8. 3. doplnili tuto dvojici v závodě Audi Skicross Tour ještě závodníci kategorie U16 Dana Harvey a Tadeáš Bíbr a vedli si opravdu skvěle, když dojeli na stříbrných pozicích. V kategorii U21 obsadila Hanka Krčálová 9. místo a Ondřej Fischer 31. místo.
Vzhledem k průběhu letošní zimy, spíše „nezimy“, a tím dost omezeným tréninkovým možnostem, mají výsledky našich závodníků skutečně vysokou hodnotu.
Děkujeme závodníkům za úspěšnou reprezentaci ČR, Ski klubu z „Fajťáku“ a města Velké Meziříčí.