Nadějné tenistky Fruhvirtovy vyrůstaly na principu Kamevédy, říká jejich otec

KamevedaDokončení článku z minulého týdne.
Podle mého názoru mají rodiče malých sportovkyň velikou výhodu, že se tady v Česku nachází know­‑how potřebné k výchově tenistek schopných proniknout do absolutní světové špičky. Nejen výchova v rodině, ale také potřebné zázemí, kvalita tenisových klubů a mládežnických soutěží, trenéři, kondiční specialisti, fyzioterapeuti.

Pokud máte malou dceru, je pro vás nejcennější taková informace, která pochází od těch nejúspěšnějších a ještě na ni „nestihl sednout prach“. Taková Martina Navrátilová nebo Martina Hingisová dosáhly světového věhlasu a na jejich kariérách lze pro tvorbu vlastního modelu výchovy vystopovat hodně nesmírně hodnotných poznatků, pouček, informací a postupů, které mohou fungovat dnes stejně dobře, jako před desítkami let. Ale čas jde neúprosně dopředu a vy potřebujete vědět všechno především o postupech, které lze aplikovat a využít dnes. A k tomu lze nejlépe využít například rodiče Fruhvirtovy, kteří tvoří žhavou současnost a jejichž filozofie a metodika výchovy, zdá se, zatraceně dobře funguje.

Největší úspěchy

Linda Fruhvirtová
– Vítězka turnaje Les Petis 2019
– Mistryně světa do čtrnácti let.
– Vítězka Pardubické juniorky.
– Ve čtrnácti letech členka českého fedcupového týmu, kdy Linda plnila roli sparingpartnerky českým tenistkám a získala cenné zkušenosti.
Brenda Fruhvirtová
– Vítězství na turnaji v Les Petis, který je považován odborníky za neoficiální MS hráček do 14 let, ovládla teprve dvanástiletá Brenda Fruhvirtová (4. února 2020). Jedná se o nejmladší vítězku v historii turnaje. Napodobila tak svoji starší sestru, která stejný turnaj vyhrála před rokem.
– Brenda společně se sestrou Lindou a Nikolou Bartůňkovou vybojovaly titul tenisových mistryň světa do 14 let, což se stalo poprvé od roku 2003. Ve finále zdolaly USA.
– Brenda Fruhvirtová se v Káhiře zapsala do tenisových dějin, když ve věku 13 let, 5 měsíců a 9 dní zvítězila na turnaji světového tenisového juniorského okruhu ITF úrovně 2. V celém turnaji ztratila pouze set, ve finále porazila Hanii Aboulesaadovou 6:0, 4:6, 6:2.
– Třináctiletá Brenda porazila v červenci 2020 na domácím turnaji Moravia Open dokonce hráčku okruh WTA a fedcupovou reprezentantku Kateřinu Siniakovou 7:6, 6:1.