Skončila základní část 1. ligy. Budeme bojovat o záchranu

1ligaPoslední kolo základní části nám nejprve v pátek přivedlo do naší tělocvičny vedoucí celek Black Volley Beskydy. Jelikož jim šlo o udržení 1. místa a tím pádem zajištění co nejlepší pozice pro play off, přijeli v nejlepší sestavě posílené ještě o nového nahrávače Tomáše Holého.

Ten v minulosti hájil barvy extraligového Brna a letos přišel z Nitry, mistrovského celku Slovenska. Ovšem sestava obsahovala i další bývalé extraligové hráče jako např. Kubalu, Jambora nebo Plichtu. My se ovšem nezalekli. První set jsme uhráli v koncovce,další set byl jasně pro soupeře. My se však nevzdali a vítězstvím 25:19 jsme urvali set třetí. Ani soupeř nám nenechal nic zadarmo a po vítězství v dalším setu se rozhodovalo až v setu pátém. Zde jsme se do soupeře zakousli tak, že jsme mu nedali prachžádnou šanci. Vítězství bylo naše. V sobotu přijel známý rival, na kterého jsme nikdy neuměli zahrát. Také to tak vypadalo. Najednou nám nešlo nic a soupeř lehce získal vedení 2:0. Nikdo nic nepodceňoval, ale nešlo to. Druhý set jsme dokonce prohráli 14:25. Sestava se měnila, na hřiště se dostali skoro všichni hráči a nic se nezlepšilo. Až v třetím setu se začalo díky naší bojovností měnit skóre v náš prospěch. Nakonec jsme ho vydřeli 25:22. K velkému výkonu se rozehrál hlavně Roman Jaša. Čtvrtý set byl v naší moci, ale nakonec jsme ho chybami zdramatizovali a soupeř vyrovnal na 23:23. Se štěstím jsme uhráli dva body a vyrovnali na 2:2. Do tiebreaku jsme vkročili rázně, strany jsme točili za stavu 8:5 pro nás. Potom však, zčásti chybami a zčásti výbornou hrou, soupeř vyrovnal a v koncovce vedl 14:12. My stačili jen zkorigovat, a to bylo z naší strany vše. Vítězství 15:13 a 3:2 slavila Tesla. Už popáté z šesti zápasů, co jsme se kdy s tímto brněnským celkem v mistrovských soutěžích utkali. Díky získanému bodu za porážku 2:3 jsme opět přeskočili Volleyteam ČZU Praha, který v pátek překvapivě jednoznačně vyhrál za 3 body na palubovce Nymburka (ten potom další den smetl EGE Č. Budějovice!). Základní sestava se nakonec vykrystalizovala takto. Na nahrávce Honza Kasan, blokaři Filip Brychta a Jirka Huryta, na smeči Roman Jaša a Ondra Žaba a jako diagonální kapitán Honza Kučera. Na liberu se střídali Martin Novotný a Mára Slavík. Vyzdvihnout bych chtěl hlavně Romana Jašu, ze kterého roste výrazný smečař a hlavně pro nás jistota na útoku. Svou roli našel Mára Slavík. Od nahrávače přes diagonálního přešel na libero a vede si tam více než dobře. Potěšitelné je, že stále bojujeme, dřeme a že nám stoupá forma. Tu budeme nyní potřebovat. Čeká nás boj o záchranu. Poslední 4 týdny: ČZU Praha, Tesla Brno, my a Volleyteam ČZU Praha si to rozdají každý s každým. Ze základní části (pro nás bohužel) se započítávají body a my již máme na ČZU a Teslu poměrně velkou ztrátu (10 a 9 bodů). Prakticky budeme bojovat s Volleyteamem ČZU Praha o to, kdo sestoupí přímo a kdo dostane šanci v baráži s vítězi II. lig. Ovšem hraje se ještě o 18 bodů a ztraceno není vůbec nic.