M ČR dorostu a juniorů. Tomáš Neufuss je dorosteneckým mistrem republiky

Na kladenském Sletišti proběhlo o tropickém víkendu republikové mistrovAtletika .Neufussství juniorů a dorostu.
V průběhu závodů padlo několik rekordů šampionátu a také jeden národní rekord – jihlavský závodník Eduard Kubelík zaběhl nejrychlejší juniorskou dvoustovku české historie. Překonal tím o šest setin národní rekord, jenž držel od stříbrného finále ME juniorů v Novém Sadu před 12 lety Pavel Maslák.

Na šampionát se nominovali 3 velkomeziříčtí atleti – Tomáš Neufuss (výška, dálka), Sára Pavlidu (100 m, dálka) a Ivo Březka (110 a 400 m překážek). Vendula Puzrlová (překážky) i Vendula Švihálková (trojskok) byly prvními nepostupujícími atletkami ve svých disciplínách.
Přehlídku osobních rekordů nabídla výška dorostenců – Tomáš Neufuss si jej zlepšil o 3 cm na 203 a získal titul, Tomáš Jelínek z Jindřichova Hradce si jej vyrovnal (201 cm) a kolínský Matyáš Čudlý poskočil o 5 cm (199 cm) a díky tomu na bronz.
Tomášův výkon jen nejen novým osobním a oddílovým rekordem ale zároveň to byla hodnota účastnického limitu na letos zrušené Mistrovství Evropy dorostenců, které se mělo konat v Italském Rieti.
Sára Pavlidu si po smolné sobotě (nepostoupila do finále na 100 m o 1 setinu) také vylepšila nejlepší osobní výkon a ve skoku do dálky vybojovala 4. místo výkonem 561 cm. Sára tímto výkonem překonala 45 let starý oddílový rekord Jitky Kroutilové.
Po letošním halovém mistrovství republiky je to již 2. bramborová medaile v dálce.
Dalším zástupcem velkomeziříčské atletiky byl junior Ivo Březka, který se představil v překážkových bězích na 110 m a 400 m. V běhu na 100 m překážek zaběhl čas 15,93 s (osobní rekord) a obsadil 15. místo. Na dlouhých překážkách výkonem 58,39 s bral 16. místo
Tomáš Neufuss bude startovat i na M ČR dospělých ve Zlíně (26. 6.–27. 6.).