Boj o první místo

Volej zacTakto bych nazval nedělní klání, které se uskutečnilo v odvetném utkání starších žáků s Polnou v Krajském přeboru. V prvním utkání jsme uhráli na půdě soupeře jen jeden vítězný set a tak jsme jim to chtěli oplatit. Povedlo se.
Polná přijela v plné síle. Rozcvičení, pozdrav a jdeme na to.

Rychlé vedení 7:3 nás tzv. „nakoplo". Chvilka polevení koncentrace, soupeř v půli prvního setu vyrovnal na 17:17, vypadalo to, že se bude schylovat k dramatu. Otáčení po bodu až do stavu 21:21, kdy na podání přichází Honza Vanini. Ten svými rychlými plachtícími podáními zatlačí soupeře daleko od útočné čáry, polenští jsou nuceni přehrávat lehké míče, čehož plně využíváme! Konec prvního setu 25:21. Druhý set jsme zapojili hru ze zóny 6 (středem sítě z doskoku), kterou se nyní snažíme během tréninku zapracovat. Daří se. Vyhráváme 25:15.
Nestihli jsme ani vychladnout a už jsme se zdravili ke druhému zápasu. Musím přiznat, že to byl náš doposud nejlepší zápas, který jsme v letošní sezóně sehráli. Vojta Hladík byl opravdovým kapitánem na hřišti, všechny své spoluhráče řídil a byl pravým režisérem hry. Pravidelně rozdával vystřelené nahrávky, které jeho smečaři zatloukali jako hřebíky do prkna. Nádhera. Povedlo se nám dát příležitost Standovi Tvarůžkovi a Matějovi Janákovi, jako úplným nováčkům na hřišti. Vyhráváme 2:0 (13,12).
Tento víkend odjíždíme na další kolo Českého poháru do Frýdku Místku.
Sestava: Hladík V., Vanini J., Špaček M., Borkovec J., Janák J., Tvarůžek S., Janák M., Koš Š.