Hokej HHK B

9-ZaostrenoVMV neděli 19. 9. 2021 začala soutěžní sezona béčku HHK VM

Po třech přípravných duelech,v nichž jsme dvakrát prohráli s Náměští shodně 5 : 6 a porazili Velkou Bíteš 5 : 2 jsme v Ledči vstoupili do Pracolor Krajské ligy mužů Vysočiny.Ta se bude letos poprvé v historii kraje hrát za účasti všech týmů, jenž mají na Vysočině svá sídla.

A tak se můžeme těšit nejenom na týmy z Telče, Bystřice, V. Bíteše a Náměště, která už dobře známe,ale i na Pelhřimov, Světlou n. S., Ledeč n. S., Moravské Budějovice, Chotěboř a Humpolec.V základní části se mužstva střetnou dvoukolově, každý s každým. Play – off pak začne ve čtvrtfinále s osmi nejlepšími týmy po základní části. Mužstva, jenž nepostoupí do nadstavby,odehrají spolu s týmy vyřazenými ve čtvrtfinále play – out o pohár útěchy a celkové umístění.
Předehrávka 5. kola ligy :
HC Ledeč nad Sázavou - HHK Velké Meziříčí „B“ 6:2 (2:1, 4:0, 0:1). Diváků: 68. Rozhodčí: Mareček T. – Mareček J., Jančí. Branky: 4. Kittler ( Skotar ), 9. Hrabaň M. (Sedláček, Doležal), 25. Skotar (Kittler), 26. Kittler, 28. Skotar (Krajíček), 36. Kittler (Skotar) – 3. Střecha L. (Štěpánek, Burian M.), 44. Burian M. (Vondráček, Štěpánek). Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:33. Ledeč: Dundáček (Machotka) – Jindra, Klofáč, Hrabaň Patrik, Křišta, Hrabaň Michal, Čapek, Vrána Antonín, Havel, Kittler, Sedláček, Brož, Brýdl, Kafka, Nguyen, Krajíček, Doležal, Skotar. Trenér: Bernard Petr
HHK „B“: Pestr (od 26.´Šeba) – Kuřátko, Střecha Libor - Chlubna, Vondráček – Sysel, Pokorný – Burian Martin, Štěpánek, Pejchal – Karásek, Kudláček Jiří, Hubl – Šandera, Havliš, Dundálek – Smejkal, Barák, Vrána Jan. Trenéři: Kudláček Martin, Šoukal Vojtěch. Hosté se už ve 3. minutě ujali vedení, když si Libor Střecha vyjel zpoza branky mezi kruhy a střelou k tyči otevřel skóre utkání. O minutu později už však bylo vyrovnáno zásluhou Kittlerovou. Tento gól jako by domácí hráče vzbudil a od této chvíle začali svého soupeře přehrávat.Výsledkem jejich snažení byla v přesilové hře dorážka Michala Hrabaně,kterou dostal v 9.´ Ledeč do vedení. To už byli domácí hráči ve všech směrech lepším týmem a jenom vinou jejich nepřesné mušky skončila první třetina pouze 2:1. Jestliže úvodní část dopadla pro meziříčské špatně,tak ta druhá byla katastrofální. Neustálý tlak domácích hokejistů vyústil ve tři slepené branky mezi 25. a 28. minutou. Zvláště dvojice Kittler–Skotar byla k neudržení a hlavně přesně střílela. Jejich soupeři nelze upřít snahu, ale když byli u všeho o krok pozadu, tak se jenom zřídka mohli dostávat před Dundáčkovu bránu. Ve 36.´ ještě dostali šestý gól, kterým domácí Kittler uzavřel nejen účet druhé části, ale i svůj hattrick. Určité zlepšení ve hře hostujícího týmu nastalo v závěrečné třetině. Pod dojmem, že už není co ztratit,zrychlili bruslení a zpřesnili hru. Přineslo jim to však jenom malé zkorigování stavu,o něž se postaral čtyři minuty po začátku Martin Burian. Přes veškerou snahu už jim hráči Ledče víc nedovolili. Aby jim na zvrat v utkání stačila jenom jedna třetina,v takovém rozpoložení tentokrát nebyli.
Výsledky 1. kola: Telč – Náměšť nad O. 1:3
Pelhřimov – Humpolec 5:3
Světlá nad S. – Chotěboř 2:1
Bystřice nad P. – M. Budějovice 1:9
Ve 2. kole přijede na náš led Pelhřimov. Hrát se bude v neděli 26. 9. 2021 od 17.00. A hned v úterý 28. 9. 2021 zajíždíme do Telče,kde se začne rovněž v 17 hodin.