HÁZENÁ: Muži v Kuřimi vyšli bodově naprázdno

Hazena 22. liga muži – JM – 4. kolo
SK Kuřim – TJ Sokol Velké Meziříčí 29:23 (18:12)
V neděli podvečer zajížděli muži na palubovku dosud neporažené Kuřimi, v jejichž dresu nastupuje i aktuálně nejlepší kanonýr soutěže Chýlek. Náš celek ovšem dorazil v neúplné sestavě, kdy jsme postrádali hned 3 hráče ze základní šestky.
Vstup do utkání jsme měli jak z hororového filmu. Na naší straně jsme citelně postrádali střední spojku, a tak naše kombinace byly bezzubé, zakončení nepřesné a pramenila z nich spousta technických chyb. Navíc kuřimští hned v úvodu vyrukovali s osobní obranou na našeho střelce Svobodu, což také znatelně ubralo z naší palebné síly. Domácí si tak do 12. minuty vybudovali velký náskok 10:3! Poté jsme se konečně dostali do zápasu a začali jsme náskok soupeře stahovat.

Do 20. minuty jsme dokázali snížit na nadějných 11:9. Bohužel následovalo oslabení, které jsme prohráli 3:0 a soupeř opět odskočil. Do konce poločasu jsme se již brankově nedokázali dotáhnout, a tak světelná tabule v poločase ukazovala stav 18:12 v náš neprospěch.
V úvodu druhého dějství jsme dvěma góly rychle snížili. Ovšem přísná vyloučení a nařízené 7metrové hody nám zase vzaly vítr z plachet, a my tak museli dotahovat 7brankové manko (35. minuta 21:14). Nesložili jsme ale zbraně a opět jsme se soupeři dokázali brankově přiblížit na dostřel. V bráně se navíc k dobrému výkonu rozchytal golman Drápela a my dokázali dorovnat na 23:19. Ovšem následovala další série hodně přísných vyloučení, kterou soupeř využil ve svůj prospěch. V závěrečných minutách jsme se ještě snažili zvrátit vývoj utkání, ale naše akce byly nepřipravené a většina střeleckých pokusů nenašla svůj cíl.
Domácí tak dnes asi zaslouženě brali 2 body za výhru 29:23. Ze dnešní prohry se musíme rychle vzpamatovat a připravit se na domácí utkání, kdy hostíme nepříjemného soupeře z Kostelce na Hané.
7 m hody: 3/6:4/5, vyloučení 6:7, ČK 2:1
Sled branek: 5:1, 5:3, 10:3, 10:7, 11:9, 14:9, 18:12, 18:14, 21:14, 23:19, 26:21, 29:23
Sestava a branky: Ondřej Poul, Vojtěch Drápela – Pavel Strašák (9/4), Vítězslav Večeřa (5), Miloš Necid (3), Filip Svoboda (2), Tomáš Pažourek (1), Jan Lečbych (1), František Kratochvíl (1), Petr Kavka (1), David Kubiš, Vojtěch Svoboda, trenér Vlastimil Vaverka, odpovědný vedoucí Radim Fischer, Petr Kácal