HHK Velké Meziříčí B

24-zaostrenovmHC Spartak Vel. Bíteš – HHK Velké Meziříčí „B“ 3:6 (0:2, 2:1, 1:3)
Diváků: 48. Rozhodčí: Kašpar – Pacal, Hort. Branky: 27. Petrčka (Šidák M.), 34. Dupljaku (Budín, Pospíšil), 45. Dupljaku (Budín) – 4. Sobotka (Štěpánek, Vondráček), 9. Sobotka (Štěpánek, Pejchal), 25. Pejchal (Sobotka), 46. Štěpánek (Pejchal), 49. Sobotka (Pejchal), 60. Chlubna (Kudláček J., Karásek). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Střely na branku: 33:29.

HC Spartak: Straník – Budín, Urbánek, Zelinka, Fischer, Vojáček, Žalud, Šidák Adam, Novák, Šidák Matěj, Dupljaku, Trnka Vladimír, Petrčka, Pospíšil, Trnka Dominik. Trenér:Zdeněk Pirochta. HHK „B“: Juda Petr (Šeba) – Pokorný, Střecha Libor – Chlubna, Vondráček – Peterka, Kuřátko – Sobotka, Štěpánek, Pejchal – Karásek, Kudláček Jiří, Vrána – Šandera, Barák, Smejkal. Trenér: Kudláček Martin.
Do tradičního derby vstoupili lépe hosté. Ve čtvrté minutě se po střele Vondráčka dostal k vyraženému puku Štěpánek a jeho přihrávku zužitkoval Sobotka. Ke druhému gólu pomohla meziříčským jejich úvodní přesilovka. V 9. minutě zužitkoval kombinaci jejich první lajny opět Lukáš Sobotka. Stejnou příležitostí od 10. minuty pohrdli domácí hokejisté. Přes svoji úpornou snahu a častější střelbu pak už do konce třetiny se stavem utkání nepohnuli.
Po pěti minutách druhé části to bylo naopak 3:0 pro hráče z Mezu. Výpad Pejchala se Sobotkou ve vlastním oslabení zakončil ten prvně jmenovaný. To bylo ale na delší dobu od hostů všechno. Žádné další, byť i vyložené šance se jim nedařilo proměnit. Naději pro Spartak vykřesal ve 27.’ Petrčka s asistencí Matěje Šidáka. Ve 34.’ pak jeho hráči konečně využili i svoji přesilovku. Dupljakovi na úspěšný zásah nahrávali Pospíšil s Budínem. Do konce třetiny byli domácí lepším týmem, ale výborně chytajícího Petra Judu už nepřekonali.
To se jim podařilo ve 45. minutě, když špatnou rozehrávku jejich soupeře zachytil Budín, jenž našel zcela volného Dupljaka. Žádné drama ovšem hráči béčka HHK nepřipustili. V následující minutě, při hře 4:4, využili více prostoru na ledě a Štěpánek po asistenci Pejchala opět strhli vedení na jejich stranu. O tři minuty později si Martin Pejchal asistenci zopakoval a jeho zásluhou završil Lukáš Sobotka hattrick.Do konce zápasu si pak hosté svoje vedení pohlídali a v poslední minutě ještě jednou udeřili.Přihrávkami do jízdy od Karáska a Jiřího Kudláčka udělal tečku za utkáním Chlubna.
Další výsledky 19. kola:
Chotěboř – Humpolec 5:0
M. Budějovice – Pelhřimov 6:5 po prodloužení
Bystřice nad P. – Telč 2:7
Ledeč nad S. – Světlá nad S. 4:3 po prodloužení.

HHK Velké Meziříčí „B“ – HC Chotěboř 1:11 (0:2, 0:5, 1:4)
Rozhodčí: Sibera – Tichý, Slabý. Diváků: 30. Branky: 52. Štěpánek (Barák Martin, Střecha Libor), 6. Kadleček, 13. Kříž (Suchý), 21. Svoboda (Kadleček), 22. Suchý (Novák), 25. Kadleček, 32. Mendl (Doležal, Kadleček), 33. Kříž (Suchý, Mašek), 43. Mašek, 45. Svoboda (Doležal, Kadleček), 47. Hospodka Jan (Hospodka Jakub, Mašek), 53. Vlček (Suchý, Stránský). Vyloučení: 8:5. Využití: 0:3. Oslabení: 0:1. Střely na branku: 23:51. V.M. „B“: Štourač (od 25.’ Pestr) – Pokorný, Střecha Libor – Kučera, Vondráček – Kuřátko, Smejkal – Chlubna, Štěpánek, Pejchal Martin – Karásek, Kudláček Jiří, Barák Martin – Šandera, Barák Michal, Vrána. Trenér: Martin Kudláček. Chotěboř: Novák (Hamarič) – Kříž, Mendl, Slanař, Suchý, Kadleček, Hospodka Jan, Hospodka Jakub, Vlček, Březina, Doležal, Stránský, Marek, Svoboda, Němec, Mašek, Eis, Pejchal Radim. Trenér: Aleš Kraučuk.
Pouze v první třetině drželi domácí krok s týmem Chotěboře. Ne že by jim herně stačili, ale celkem úspěšně bránili svoje pásmo a svému soupeři tak dovolili vstřelit pouze dva góly. O ně se postarali v 6. minutě Kadleček a ve 13. Kříž.
Vstup do druhé části se ovšem béčku HHK vůbec nevydařil. Během prvních pěti minut dovolili hostům odskočit na skóre 0:5, kdy tu pátou dostali dokonce při vlastní přesilovce. Když potom mezi 32. a 33. minutou přidali Mendl a Kříž 6. a 7. branku Chotěboře bylo o vítězi zápasu prakticky rozhodnuto.
I v poslední třetině pokračovala Chotěboř ve své nátlakové hře, kterou svého protivníka nutila k chybám jež dokázala využívat. V 52.’ se čestného gólu dočkali i domácí hráči zásluhou Lukáše Štěpánka po přihrávkách Martina Baráka a Libora Střechy. Bylo to ovšem snížení už na 1:10. Diváci pak viděli ještě jednu branku. V 53.’ tak 11. gólem Chotěboře uzavřel skóre utkání Vlček. Nedá se říct, že by meziříčští hokejisté zápas odflákli, ale na takto kvalitního soupeře prostě nemáme.
Náměšť n. O. – Ledeč n. S. 5:3
V příštím kole, v sobotu 15. 1. 2022,zajíždíme na led Náměště. Začátek zápasu bude v 17.00.