Ondřej Malec v prodloužení odmítl obrat Hodonína

HHK HodonHHK Velké Meziříčí 6:5pp (2:0, 3:1, 0:4 – 1:0) SHK Hodonín

1. 5. 2022
Sestavy: HHK Velké Meziříčí: Krejčí (Štourač) – Ambrož, Vlašín P., Janoušek, Burian V., Slabý, Kochánek – Juráň, Doležal, Střecha T., Maštera, Strnad, Křenek, Malec, Paták, Střecha F.

SHK Hodonín: Kořének (Malyshev) – Mikulík, Pchalin, Hohl, Škápik, Miklík, Sedláček – Hefka, Lekeš, Marek, Hrazdira, Handl, Hložánek, Levitskii, Janás, Růžička, Komínek, Romančík. Branky a nahrávky: HHK Velké Meziříčí: 06:40 Křenek (Střecha T., Strnad), 12:24 Paták (Slabý, Vlašín P.), 23:04 Maštera (Janoušek, Střecha F.), 25:12 Malec (Juráň, Vlašín P.), 39:57 Křenek (Střecha T., Strnad), 60:53 Malec (Slabý). SHK Hodonín: 30:21 Komínek (Lekeš), 41:50 Levitskii (Růžička), 48:59 Janás (Pchalin, Růžička), 59:15 Růžička (Miklík, Škápik), 59:48 Komínek (Škápik, Hložánek). Procentuální úspěšnost brankářů: HHK Velké Meziříčí: Krejčí – 85,71% – 30 zákroků – 61 min. SHK Hodonín: Kořének – 86,67% – 39 zákroků – 60 min. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0, V Oslabení 0:1. Střely na branku: 45:35 (15:11, 18:8, 12:15 – 0:0). Diváci: 396. Rozhodčí: Škach – Hübl, Peluha.
Velkomeziříčští hokejisté po čtyřech prohrách vybojovali 2 body za vítězství v prodloužení. Opět ale nezvládli závěr zápasu s Hodonínem a stejně jako v posledním vzájemném duelu na ledě soupeře i dnes dostali dvě branky v poslední minutě.
Když před druhou přestávkou zvyšoval David Křenek na 5:1, nikdo na stadionu nejspíš nevěřil v drama. Hosté ale v závěrečné části přidali na důrazu a meziříčští naopak polevili. Výsledkem bylo snížení na 5:3 a závěrečná smolná minuta, kdy soupeř dvakrát udeřil při hře bez brankáře.
Rozuzlení tak přineslo až prodloužení, ve kterém svou druhou brankou v utkání rozhodl o vítězství Velkého Meziříčí Ondřej Malec.
Hlavní trenér Karel Vejmelka:
Odehráli jsme, troufám si říci dvě výborné třetiny, kdy jsme hráli aktivně, udrželi jsme se často na puku, vytvářeli jsme si šance a z převahy vytěžili i čtyřbrankové vedení. Soupeře jsme k ničemu vážnějším nepustili. V poslední třetině jsme ustoupili z naší hry, nechali jsme iniciativu na soupeři a to se nám vymstilo. Také nás opustilo pověstné štěstí, když jsme nedali vyložené šance. V závěru jsme doplatili na pasivitu, jakoby jsme se báli vítězství. Ale v prodloužení jsme využili chyby soupeře a rozhodli o naší výhře.
Text a foto: Jiří Mráz