Vítězná série mladých hráčů pokračuje

Basket zlinBK Velké Meziříčí – SAM BŠM Brno „B" 75:25 (12:5, 35:12, 59:19)
První sobotní zápas začal pro obě družstva mnoha ztrátami. První body zápasu si připsalo družstvo z Brna po třech minutách hry. Filip Sýkora a Daniel Grodl otočili skóre zápasu za 2 minuty 7:2.

Po první čtvrtině se zastavilo skóre na 12:5, což byl důsledkem mnoha chyb na obou stranách. Ve druhém období se k „životnímu" výkonu rozehrál Sýkora, který vstřelil 10 bodů za čtvrtinu. Po půlce utkání jsme vedli 35:2. Všech 8 hráčů, které byli k dispozici díky velké marodce (chřipková epidemie), si zahrálo delší časové úseky, což je důležité pro jejich herní růst. Skóre na světelné tabuli ukazovalo 59:19 v náš prospěch po třetí čtvrtině. Vítězství 75:25 bylo zcela přesvědčivé. Všechny hráče je nutno pochválit za předvedený výkon, nicméně dále musíme pracovat na zlepšení svých individuálních dovedností a obranných návyků.
Sestava a body: Sýkora 25, D. Grodl 12, F. Grodl 11, Novák 10, Kališ 10,
Trávníček 5, Trojan 2, Bratránek.
BK Velké Meziříčí – SAM BŠM Brno „B" 57:34 (15:9, 32:20, 39:24)
Druhý sobotní zápas začal z naší strany díky střelecké chuti Fr. Grodla vcelku dobře a po šesti minutách jsme vedli 13:2. Ve druhé čtvrtině se přidali Trávníček, Sýkora, D. Grodl. Po polovině zápasu se rozdíl v náš prospěch zvýšil o dalších šest bodů. Třetí čtvrtina byla vcelku „chudá" na body z obou stran, hráči často chybovali, ztráceli míče. V závěru druhého zápasu už hráči byli unaveni, ale přesto bojovali do konce.
Naši hráči prodloužili vítěznou sérii na 14 zápasů a přestože výsledky nejsou na prvním místě, tak směle uhánějí k celkovému prvnímu místu v nadregionálním přeboru.
Sestava a body: Grodl Fr. 17, Trávníček 13, Sýkora 9, Trojan 9, Grodl D. 5, Novák 2, Kališ 2, Bratránek.
Touto cestou vyzývám všechny rodiče, kterým není lhostejné, co jejich ratolesti dělají ve volném čase, aby poslali své děti do přípravky basketbalu v tělocvičně ZŠ Školní, kde trénujeme v dnech úterý 17.00 – 18.00, ve středu a v pátek 16.00 – 17.00.
Držíme se sloganu „kdopak by se sportu bál, pojď s námi hrát basketbal".
Přivítáme kluky i holky ročník 2003 a mladší ročníky 2005 až 2010.