Házená: Muži vkročili do nové sezony nejtěsnější porážkou

Hazena 2sobota 17. 9. 2022
II. liga mužů JM – 1. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – HBC Olomouc 1966 32:33 (16:16)
Omlazený tým mužů vstupoval do nové sezony s jasným cílem – zahájit vítězně. V prvním kole jsme na naší palubovce hostili nevyzpytatelného soupeře z hanácké metropole – Olomouc, tedy tým plný mladých dravých hráčů. I když soupeř dorazil bez několika opor, i tak jsme nečekali body zadarmo.

Do zápasu jsme vkročili nekoncentrovaně, zakončovali jsme po nepřipravených akcích a dělali technické chyby. Ty hosté trestaly rychlými brejky a v 6. minutě jsme prohrávali již 0:6!!! Až poté jsme se probrali a začali jsme postupně stahovat manko soupeře. Zpřesnili jsme útok a do 22. minuty jsme se dokázali přiblížit na rozdíl jediného zásahu (11:12). A ani nadále jsme nepolevovali a 2 minuty před poločasovou sirénou jsme se poprvé (a bohužel naposledy) dostali do vedení 16:15. Olomouc však ještě před návratem do šaten stihla zkorigovat na 16:16.
Ve druhém dějství se hrála vyrovnaná partie, kdy jsme ale vždy dotahovali 1–2brankový náskok soupeře. Špatná byla především naše obrana, kdy jsme po celé utkání nedokázali pokrývat soupeřovy střelce. Nejvíce nás ale srážely naše vlastní chyby. V kritických okamžicích jsme nedokázali proměnit jasné šance, ztráceli jsme balony a dostávali laciné branky. Tím pádem jsme se za celý 2. poločas ani jednou nedostali do vedení. Z tohoto bohužel na úvod sezony vzešla nejtěsnější prohra 32:33.
V příštím kole nás čeká zápas na palubovce v Prostějově, kde budeme chtít naplno bodovat. Musíme se však z dnešních chyb poučit a neopakovat je v příštím utkání.
7 m hody: 1/2:0, vyloučení 4:3
Sled branek: 0:6, 2:7, 5:10, 11:12, 13:13, 16:15, 19:19, 21:24, 25:25, 26:28, 27:30, 32:32. 32:33
Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Vojtěch Svoboda (9), Vítězslav Večeřa (5), Petr Kavka (5), Radim Fischer (4), Jakub Bezděk (3), Alexandr Kuřátko (2), Tomáš Pažourek (2), Martin Chalupa (1/1), Jakub Mach (1), David Kubiš, Filip Mička, Pavol Živčic, František Kratochvíl, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda