Český pohár ve volejbale – 1. kolo – postupujeme!

VolejZačátek sezony nám vyšel na jedničku. Muži odehráli první kolo Českého poháru, neztratili ani set a postoupili suverénně po 3 letech do dalšího kola.

VELMEZ – Choceň 3:0 (21,23,20).

Sestava: Barák, Smetana, Pospíšil, Juda, Stanislav, Huryta, libera Slavík, Bantianidis.
Druholigový soupeř z Chocně houževnatě odolával našemu tlaku. My sice neustále vedli až na malé zaváhání v první setu, v koncovkách jsme však museli o vítězství tvrdě bojovat. Svou formu chocenští v čele s naším odchovancem Dominikem Žabou potvrdili s dalším prvoligovým celkem B týmem Českých Budějovic, když podlehli až po velké bitvě 2:3.

VELMEZ – VK EGE České Budějovice B 3:0 (23,23,19)

Sestava: Šimek, Smetana, Pospíšil, Stanislav, Jaša, Huryta, libero Slavík.
Boj o první zápas jsme zvládli výtečně. Od poloviny setů jsme si vytvořili náskok, který jsme udrželi i přes zvýšený tlak soupeře. Třetí set byl v naší režii již celý. Dvěma vítězstvími jsme si splnili náš cíl, postoupit do další fáze. Tím pádem přivítáme v naší tělocvičně extraligové družstvo. Zatím nevíme jaké, losovat se bude v následujícím týdnu. Co říci k předvendené hře. Uspeli všichni, máme dva vyrovnané nahrávače s rozdílným pojetím hry, čímž se vzájemně dobře doplňují. Svou premiéru v prvoligovém dresu si odbyl Patrik Juda a ukázal, že i na tomto postu bude dobře krýt záda Ríšovi Stanislavovi. Ten tím pádem může zaskočit i na smečařském postu. Zde zatím nemáme zdvojené posty. K Martinovi Smetanovi a Romanu Jašovi potřebujeme právě ještě minimálně jednoho až dva hráče, kteří by mohli do hry nastoupit. Začali s námi opět trénovat loňský junior Jirka Jirásek a Pavel Brüstl. A doufáme, že se brzy po operaci hlezna přidá i Dominik Medek. Pak budeme více klidní i na tomto postu. Libero Slavík by z fleku nastupovat v extralize a s ním získává první zkušenosti v první lize Tanys Bantianidis. Blokaře máme dlouhodobě zkonsolidované. Jirka Huryta, Matyáš Pospíšil jsou svým výkonem stálice. Zastoupit někoho z nich je připraven Honza Vanini a doufejme, že se přidá i Adam Benáček, naše opora minulých sezon.
První zápasy máme tedy za sebou a nyní nás již čeká další, v pořadí šestý ročník první ligy.
V pátek 30. 9. to vypukne. V 19:30 přivítáme prvního soupeře celek MFF Praha a hned v sobotu 1.10 v 11 hodin loňského semifinalistu Slavii Hradec Králové.