Fotbal: Mladší žáci a jejich vstup do začátku sezony

Fotbzaci ml15. 9. 2022
Pro mladší žáky sezóna začala již 8. 8. rovnou 3 tréninkovými jednotkami týdně. Od 18. 8. do 21. 8. proběhlo již tradiční fotbalové soustředění v Koněšíně.

K vyzkoušení dovedností v praxi na soustředění proběhla 2 přátelská utkání s Koněšínem a Okříškami. Jako mladší žáci již kluci hrají systémem 8+1 na velkém hřišti. To je jediná změna oproti minulému ročníku. Na trenérských postech se žádná změna nekonala. Dále zůstává trenérské trio Robin Kašpar, Dušan Smejkal a Michal Koudelík jako trenér přes atletické dovednosti.
28. srpna začala soutěž krajského přeboru zápasem v Nedvědici výhrou pro FCVM 2:0. Týden na to se hrálo 2. kolo KP ve Velkém Meziříčí s týmem Bystřice n. Pernštejnem. Výsledek 8:2 byl výsledkem spíše druhého poločasu, kdy jsme se po ospalé první půlce zlepšili ve všech herních činnostech a zaslouženě vyhráli. 3. a zatím poslední kolo KP se sehrálo v Bedřichově. Domácí nás hlavně v první půlce přehráli svým důrazem a dokázali v prvním poločase vstřelit 5 gólů do naší sítě. Druhý poločas byl herně vyrovnanější, ale ani výsledek 3:2 ve druhém poločase nic nezměnil na celkovém skóre 8:2. Další kolo KP se odehraje 18. 9. v Polné.
Kluci si na nedostatek fotbalu v tomto ročníku rozhodně stěžovat nebudou. Kromě pravidelných tréninků, zápasů KP je čeká opět několik turnajů. V rámci svých možností také pravidelně vypomáhají starším žákům v soutěži okresního přeboru.
Klukům přejeme hodně zdaru v průběhu sezóny!