Muži HHK prohrávají v semifinále 1:2 na zápasy

Hok fan1. zápas
HHK VM – HC Orli Uničov 5:3 (0:1, 4:1, 1:1)
Góly a asistence: 25:14 Krča (Bula), 31:36 Bula (Burian V., Krča), 34:07 Dostál (Křenek, Šerý), 35:45 Maštera (Matov, Pokorný), 40:43 Šimka (Šerý, Dostál) – 05:09 Žajgla (Paška, Čuřík), 38:10 Korhoň (Žajgla), 59:46 Čuřík (Handl).

Sestava HHK Velké Meziříčí: Slavíček (Štourač) – Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian V., Vondráček, Kochánek, Šimka, Pokorný – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Vlašín M., Střecha, Rozmarín – Urban, Matov, Maštera. Rozhodčí: Marek, Kohoutek – Kříž, Zapletal. Delegát: Sklenář. Vyloučení: 7:10, navíc: Halouska (UNI) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 2:2, v oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:28 (7:11, 17:9, 10:8). Procentuální úspěšnost brankářů: Slavíček (HHK) – 89,29 % – 25 zákroků – 60 min. Axman (UNI) – 85,29 % – 29 zákroků – 59 min. Diváci: 343.
Do Velkého Meziříčí zamířil velmi ambiciózní a zkušený tým z Hané, v čele s Lubomírem Korhoněm a Jakubem Čuříkem. Po příchodu těchto hráčů do týmu Orlů nebylo utkání, kdy by si tito hráči nepřipsali kanadský bod. V týmu soupeře jsou i další zkušení a vyššími soutěžemi ostřílení hráči.
Domácí mužstvo sice takto zvučná jména v týmu nemá, ale bojovností a nasazením se soupeři určitě minimálně vyrovná. Domácí tým se v prvním utkání navíc mohl spolehnout na pracovitost kompletních čtyř formací.
Od začátku utkání si početná divácká kulisa přišla na své. Obě mužstva předváděla velmi dobrý výkon plný osobních soubojů a nádherných přihrávek. To vše v maximálním nasazení.
Úvodní semifinálová bitva skončila vítězstvím HHK.

2. zápas
HC Orli Uničov – HHK VM 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Góly a asistence: 06:46 Korhoň (Čuřík), 27:28 Čuřík (Paška, Handl), 33:47 Korhoň (Handl, Paška), 38:58 Sršeň (Fekiáč, Handl) – 20:43 Pejchal (Burian V.), Pejchal (Bula, Šerý), 51:07 Ambrož (Bula).
Sestava HC Orli Uničov:
Sedlář (Axman M.) – Kreisel, Paška, Fryč, Hromádka D., Fekiáč, Halouska, Navrátil L. – Čuřík, Sršeň, Vrána – Handl, Gerhát, Korhoň – Galuška, Navrátil J., Žajgla – Hromádka P.
Sestava HHK Velké Meziříčí:
Slavíček (Štourač) - Vlašín P., Šerý, Ambrož, Kochánek, Vondráček, Šimka – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Vlašín M., Střecha, Burian V. – Urban, Matov, Maštera
Rozhodčí: Smílek, Šiška – Halás, Kociňák. Delegát: Sedlák. Vyloučení: 8:10, využití: 2:0, v oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:28 (9:6, 10:8, 4:14). Procentuální úspěšnost brankářů: Sedlář (UNI) - 89,29 % - 25 zákroků – 60 min., Slavíček (HHK) - 82,61 % - 19 zákroků – 59 min. Diváci: 209.

3. zápas
HHK VM – HC Orli Uničov 3:6 (2:2, 1:3, 0:1)
Góly a asistence: 10:12 Roupec (Šerý), 18:57 Šerý (Matov, Urban), 28:48 Střecha (Vlašín P.) – 14:41 Žajgla (Paška), 17:34 Korhoň (Halouska, Čuřík), 21:26 Korhoň (Sršeň), 27:34 Navrátil J. (Handl), 23:19 Navrátil J. (Navrátil L), 46:52 Žajgla (Paška, Halouska).
Slavíček (Štourač) - Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian V., Vondráček, Kochánek, Chlubna – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Vlašín M., Střecha, Maštera – Urban, Matov, Roupec.
Sestava HC Orli Uničov: Sedlář (Axman M.) – Kreisel, Paška, Hromádka D., Fekiáč, Halouska, Navrátil L. – Čuřík, Sršeň, Vrána – Handl, Gerhát, Korhoň – Galuška, Navrátil J., Žajgla.
Rozhodčí: Skopal, Reich – Nechvátal, Ludvík. Delegát: Staněk. Vyloučení: 6:9, využití: 1:2, v oslabení: 0:1. Střely na branku: 25:21 (11:6, 9:9, 5:6)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Slavíček (HHK) - 71,43 % - 15 zákroků – 60 min., Sedlář (UNI) - 88,00 % - 22 zákroků – 60 min. Diváci: 448.
Po sobotním těsné prohře v Uničově se semifinálová bitva přesunula do Velkého Meziříčí. Na oba soupeře čekalo po 22 hodinách již třetí semifinálové utkání. Obě mužstva si byla vědoma důležitosti utkání. Vítěz tohoto utkání bude mít mečbol a hodně se přiblíží k velkému finále krajské ligy.
Utkání začalo ve svižném tempu. Útoky se střídaly na obou stranách, příležitosti však zneškodnili pohotoví brankáři. V 11. minutě šli hráči HHK do vedení. Přihrávku Kamila Šerého zpracoval ve středním pásmu Jirka Roupec, který po levé straně zavezl kotouč do útočného pásma. Jeho jedovatá střela z kruhu překvapila gólmana hostí, který vrchním hřbetem lapačky střelu pouze ztlumil. Kotouč se následně dostal až za brankovou čáru – 1:0. V 15. minutě měli po faulu výhodu přesilové hry hráči Uničova, ta trvala pouhých 11 vteřin. Po špatném vyhození se kotouče zmocnil Paška, který bleskově poslal touš do brankového prostoru. Zde byl dobře postavený Žajgla, který pohotovou střelou vyrovnal – 1:1. V 18. minutě šli hosté do vedení po nádherném uvolnění se Korhoně, který prošel mezi dvěma bránícími beky HHK. Následovala přesná střela k pravé tyčce nad beton Zdeňka Slavíčka – 1:2. V 19. minutě měli hráči HHK přesilovou hru, na jejíž využití potřebovali pouhých 9 vteřin. Po vyhraném buly se ke kotouči dostal Kamil Šerý, který vymetl horní růžek Sedlářovy branky – 2:2. Asistenci u této branky si připsal Patrik Matov a Ondřej Urban. Po první třetině se šlo do kabin za nerozhodného stavu.
V přestávce mezi první a druhou třetinou ukázali fanouškům svoje umění hráči třetí třídy HHK. Jejich snažení diváci odměnili bouřlivým potleskem.
Ve 28. minutě šli hosté do dvougólového vedení, když Zdeňka Slavíčka překonal Handl – 2:4. Za minutu to bylo zase o gól. Přihrávku z hloubky vlastního pásma vyslal Petr Vlašín na najíždějícího Filipa Střechu. Ten se po pravé straně dostal do útočného pásma a bekhendem zavěsil pod břevno – 3:4. Ve 34. minutě měli domácí výhodu přesilové hry. Po špatné rozehrávce bylo odpískané zakázané uvolnění a hra se přesunula do našeho pásma. Po vhazování se kotouče zmocnil Libor Navrátil, který vyslal střelu směrem na naší branku. Tuto střelu dokázal před brankou tečovat jeho bratr Jaromír a zvýšil na 3:5.
Ve 47. minutě hostující tým udeřil naposledy. Střelu Čuříka zastavilo břevno naší branky, ale následná střela z hole Žajgly již skončila v naší brance – 3:6. Do konce třetí části si hráči Uničova komfortní náskok pohlídali a v sérii hrané na tři vítězství se ujali vedení 2:1.
Další utkání semifinále je na programu v sobotu 17. března na zimním stadionu v Uničově. V případě vítězství HHK se rozhodující utkání odehraje v neděli od 17.30 hod. na ZS ve Velkém Meziříčí.