HÁZENÁ: Ani napodruhé doma muži neuspěli

Hazena 2sobota 1. 10. 2022

II. liga mužů JM – 3. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Telnice 28:31 (14:16)
Po 2 těsných prohrách v úvodních kolech jsme konečně chtěli získat první letošní body. Na domácí palubovce jsme přivítali tradičního rivala z Telnice.

Do utkání jsme nevkročili špatně a ujali se vedení 2:1. Bohužel poté následovala pasáž, kdy soupeř šňůrou 6 branek odskočil na 3:7. Na to jsme zareagovali time­‑outem a pokusili se upozornit na nedostatky ve hře. Ta se zlepšila a i díky spoustě dobrých zákroků brankáře Derahy jsme do 24. minuty dokázali srovnat vývoj utkání (11:11). Závěr poločasu ale opět patřil hostím, kteří do šaten šli s 2brankovým náskokem.
Ve druhém dějství jsme neustále dotahovali nejtěsnější náskok Telnice. Bohužel se nám nedařilo na obraně pokrývat nebezpečné spojky hostí, které se někdy až moc snadno dostávaly přes naši obranu. Nepomohlo tomu ani naše časté vylučování, když jsme téměř polovinu druhého poločasu strávili v oslabení (celkem 7 vyloučení ve druhé třicetiminutovce). To nám neustále bralo vítr z plachet a nebyli jsme schopni překlopit skóre na naši stranu. Telnice si již v posledních minutách vedení pohlídala, a my tak ani na třetí pokus nedokázali bodovat.
V příštím kole zajíždíme na hřiště nováčka soutěže z Nových Bránic, který nám v Českém poháru vystavil stopku po prohře 22:23. Doufejme, že mu tuto porážku oplatíme a zapíšeme si do tabulky první letošní body.
7 m hody: 3/4:2/3, vyloučení 9:4
Sled branek: 2:1, 3:4, 3:7, 6:8, 9:11, 12:12, 12:15, 13:16, 18:18, 21:22, 23:26, 27:28, 28:29, 28:31
Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Jakub Mach (7/3), Vojtěch Svoboda (6), Martin Chalupa (6), Vítězslav Večeřa (2), Pavol Živčic (2), David Kubiš (1), Petr Kavka (1), Radim Fischer, Alexandr Kuřátko, Tomáš Pažourek, František Kratochvíl, Martin Šikula, Aleš Novotný, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Petr Kácal