HokejHavirov1. 10. 2022 A­‑TÝM
HHK Velké Meziříčí 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) AZ Havířov
Sestavy: HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Slavíček) – Ambrož, Trnka, Slabý, Sedláček, Vlašín P., Koželuh, Báňa – Broža, Burian V., Malec, Dupljaku, Vedral, Juráň, Strnad, Maštera, Nesvadba, Doležal, Škvrně

AZ Havířov: Štipčák (Šindelka) – Mrowiec, Havlík, Kuboš, Ščurek, Kunc, Dudáš – Ćmiel, Mrva, Tvrdý, Zdeněk, Pastor, Spratek, Antoníček, Apolenář, Krupa, Kofroň
Branky a nahrávky: HHK Velké Meziříčí: 38:21 Maštera (Sedláček). AZ Havířov: 04:04 Ščurek (Antoníček, Apolenář), 50:01 Antoníček (Ščurek, Ćmiel), 59:27 Krupa. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0, v oslabení 1:0. Střely na branku: 0:0 (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0). Diváci: 259. Rozhodčí: Held – Mikšík, Čelechovský.
Ve třetím kole II. ligy přijel do Velkého Meziříčí jeden z favoritů východní konference.
Na ledě bylo od úvodních minut znát, že máme čest s profesionálním klubem, který má ty nejvyšší ambice. Hosté hráli rychlý, bruslivý hokej a neustále aktivně napadali. Domácí tým nastoupil k utkání bez několika útočníků, v polovině první třetiny navíc musel odstoupit Ondřej Malec.
V páté minutě otevřel skóre zápasu střelou přes skrumáž hráčů obránce Ščurek – 0:1. Navzdory absencím ale domácí bojovali a i díky výborně chytajícímu Judovi v brance nedovolili Havířovu odskočit do trháku. Ve 39. minutě ujela při vlastním oslabení dvojice Sedláček – Maštera a druhý jmenovaný prostřelil brankáře Havířova – 1:1. Ve třetí třetině jsme bohužel nedokázali využít dvě přesilové hry. Naopak hosté jednu ze svých šancí proměnili, když v 51. minutě Antoníček přesnou ranou propálil Judu – 1:2. Pojistku na vítězství Havířova potom dal v poslední minutě trefou do prázdné branky Krupa – 1:3.
Další utkání hrajeme ve středu 5. 10. opět na domácím ledě. Do Velkého Meziříčí zavítá další favorit a aktuální lídr soutěže HC Orli Znojmo.