Český pohár ve Velkém Meziříčí – skvělá propagace volejbalu

Volej turnajVELMEZ – Volejbal BRNO 1:3 (16, -17, -21, -19) hráno 13. 10. 2022 v tělocvičně u kostela.
Nejlepší akce v historii volejbalu ve Velkém Meziříčí. Jednoznačně. Takhle má vypadat sportovní produkt v malém městě v malé tělocvičně.

Přesto to bylo představení jako hrom. V první řadě díky organizaci pod vedením Ondry Žaby. Židle místo laviček, nádherně ozvučený sál, catering, výborný spíkr Kuba Ulč, atraktivní soupeř. Také i proto přišlo hodně diváků a bylo prakticky plno. Extraligové Brno samozřejmě přijelo vyhrát, nic jiného si ani nepředstavovalo. My mu to chtěli ztížit. A také ano. První set. My v sestavě Honza Barák na nahrávce, Jirka Huryta a Adam Benáček na bloku, Roman Jaša a Martin Pavlovský na smeči, Ríša Stanislav jako univerzál a libero Mára Slavík. Na lavičce Víťa Šimek, Štěpán Žaba, Patrik Juda, Jirka Jirásek, Matyáš Pospíšil, Honza Vanini a Martin Smetana. Tedy všech 14 hráčů. (Na hřišti se během hry objevil od druhého setu blokař Matyáš Pospíšil a ve druhém setu smečař Štěpán Žaba). V sestavě Brna se objevili proti základní sestavě, se kterou hrají extraligu, dva náhradníci. Matyáš Toman na nahrávce a Jakub Kočvara na univerzálu. Jinak hvězdné obsazení: Michal Hrazdira a David Janků na smeči, blokaři Hiago Augusto Crins a Janečka, libero Martin Kop. První set však nenasvědčoval tomu, že hraje 1. liga proti extralize. My se do soupeře pustili bez respektu. Hrál se výborný volejbal na obou stranách s tvrdými útoky, chytrými ulívkami, výborným polem, taktickou a přesnou nahrávkou, účinným podáním. Do stavu 5:5 bylo vyrovnané i skóre. Potom jsme se trhli, zahráli několik úspěšných míčů a najednou jsme vedli o 5 bodů. Nepomohlo ani střídání, ani dva timeouty ze strany Brna. Set jsme dotáhli jako zkušení mazáci do vítězného konce a vyhráli jsme ho dokonce o 9 bodů. Skvělý začátek. Od druhého setu neponechal trenér Ondra Marek nic náhodě. Postavil ten nejtěžší kalibr, který má k dispozici. Na nahrávku Volodymyra Kovalchuka a na post diagonálního hráče, svou největší hvězdu, Brazilce se složitým jménem: Caio Fernando da Silva Fazanha. A bylo to vidět. My se ovšem nedali a do poloviny setů jsme vždy drželi krok. Potom soupeř vždy odskočil a všechny následující sety dotáhl do koncovky, ve kterých byl úspěšný. Za takovou porážku se však stydět nemusíme. Jak se říká, prohráli jsme s vyceněnými zuby. A to se počítá a doufám, že se i odrazí ve výsledcích první ligy. Co se týká statistik z utkání, byli jsme velice vyrovnaným týmem Brna. Stejný počet es i zkažených podání, téměř stejná účinnost po příjmu podání. V blocích zaostávalo našich 7 bloků proti 11 soupeře. Největším rozdílem byla úspěšnost útoku po vybraných míčích. Zde to bylo markantní (my 39 %, Brno 53%). U soupeře nejvíce bodující hráč byl univerzál da Silva s 20 body, následován Davidem Janků se 16. U nás to byl také univerzál Ríša Stanislav s 18 body a Martin Pavlovský s 12.
Zápas měl skvělou atmosféru, a myslím, že i diváci si přišli na své a budou nás podporovat i v mistrovských zápasech 1. ligy.