Meziříčští slaví vítězství nad Havlíčkovým Brodem

HHK HavlBrod19. 10. 2022 A­‑TÝM
HHK Velké Meziříčí 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) BK Havlíčkův Brod
Sestavy: HHK Velké Meziříčí: Slavíček (Juda J.) – Buchal, Sedláček, Slabý, Ambrož, Švejda, Koželuh, Trnka – Dupljaku, Oščádal, Škvrně, Juráň, Burian V., Vedral, Maštera, Strnad, Křenek, Nesvadba, Doležal, Střecha F.

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Vašíček, Krejčí, Kerber, Kliment, Grauer, Čermák – Voříšek, Holenda, Vacík, Moučka, Dušek, Kopic, Tecl, Košťál J., Košťál D., Petržilka, Valášek. Branky a nahrávky: HHK Velké Meziříčí: 12:43 Střecha F. (Maštera, Koželuh), 34:29 Burian V., 39:54 Sedláček (Juráň, Oščádal), 57:36 Ambrož (Doležal), 59:19 Křenek (Juráň). BK Havlíčkův Brod: 14:33 Dušek (Vašíček, Moučka), 20:20 Voříšek (Holenda, Čermák), 51:30 Valášek (Voříšek). Procentuální úspěšnost brankářů: HHK Velké Meziříčí: Slavíček – 92,50% – 37 zákroků – 60 min. BK Havlíčkův Brod: Chaloupek – 85,29% – 29 zákroků – 59 min. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení 1:0. Střely na branku: 34:40 (13:15, 10:12, 11:13 – 0:0). Diváci: 278. Rozhodčí: Čuňočka – Kučera, Štěrba.
V 8. kole II. ligy velkomeziříčští hokejisté ukončili sérii domácích nezdarů a po výborném výkonu celého týmu porazili Havlíčkův Brod!
O výsledku utkání, ve kterém se oba týmy přetahovaly o vedení, rozhodli domácí v samém závěru třetí třetiny. V závěru přesilové hry v 58. minutě našel Jiří Doležal zpětnou přihrávkou Pavla Ambrože a domácí kapitán prostřelil Chaloupka v brance Havlíčkova Brodu. První domácí vítězství Velkého Meziříčí zpečetil v poslední minutě David Křenek, který v oslabení ujel obránci a parádním blafákem nedal brankáři hostů šanci.
Text a foto: Jiří Mráz