Obraz Zdeňky Vorlové-Vlčkové se vrátí zpět do Velkého Meziříčí

ObrazObraz Panoramatický pohled na Velké Meziříčí Zdenky Vorlové-Vlčkové v nové pobočce České spořitelny není, o čemž jsme informovali v minulém roce v článku „Kde skončí obraz malířky Vorlové ze spořitelny"? Zpráva vzbudila nelibou reakci zejména u občanů našeho města. Proto došlo opět na jednání mezi spořitelnou a městem. Našemu týdeníku to potvrdil tiskový mluvčí České spořitelny.

„Poslední informace ohledně obrazu Panorama Velké Meziříčí jsou takové, že Česká spořitelna opět jednala se zástupci města Velké Meziříčí o zapůjčení obrazu zpět do původního objektu. Jakmile budou jednání ukončena, dáme Vám vědět," napsal František Bouc z tiskového centra FSČS. Ten také doplnil dřívější informaci, již našemu listu poskytl, a sice, že první jednání s městem ani muzeem Velké Meziříčí nepřinesla kýžený výsledek, a proto byl obraz přesunut do depozitáře ČS.

„Máme doloženou korespondenci s ředitelkou muzea Mgr. Irenou Tronečkovou, která se setkala se zástupci útvaru majetku České spořitelny a také s kurátorkou Galerie České spořitelny. Paní ředitelka Tronečková osobně vzala do ruky metr a kontrolovala rozměry přístupové cesty. Bohužel zjistila, že nejsou schopni obraz dostat do místa vytipovaného uložení, jiný prostor pro umístění obrazu ve Velkém Meziříčí nenalezli," napsal tiskový mluvčí.

Podle sdělení místostarostky Jiřiny Jurdové ve čtvrtek 24. 1. se druhé jednání zdařilo a obraz o velikosti 4×1,6 metru od velkomeziříčské malířky bude znovu viset v budově na náměstí, odkud se spořitelna nedávno přestěhovala. Lepší místo si asi nemůže přát, neboť ho tam nově budou střežit samotní městští strážníci. Ti by se tam měli nastěhovat ještě letos. Rekonstrukce by měla být hotová v květnu, doplnil tajemník úřadu Marek Švaříček, stejně jako to, že zájemci budou moci obraz vidět, pokud projeví zájem. Bude po dohodě přístupný veřejnosti či badatelům.

Připravila: Iva Horká

    Reklama
  • Dov_red
  • Redakce-provoz
  • NKT
  • Zájezd Heřmanice
  • Rozmarinek
  • Bioprodukt
  • Slepicky Hrbov
  • Půjčka 5000
Nahoru