Most je přerušen. Jeho oprava značně komplikuje dopravu

most1Právě probíhající oprava dálnice včetně mostu Vysočina nad Velkým Meziříčím, je v plném proudu. Nejnáročnější oprava, což je právě zmíněný most, ale také ztěžuje cestování po dálnici D1 z Brna do Prahy a opačně. Vzhledem k tomu, že je polovina mostu zcela uzavřena, neboť je skutečně ve směru na Prahu fakticky přerušen, odrazilo se to na dopravní situaci zejména mezi exity 141 až 146.

Tam se neustále tvoří kolony, až 22 km dlouhé. Kolabuje ovšem i objízdná trasa po silnici 602. Zúžení na mostě, v němž je doprava svedena do režimu 2+1 není jediným problémem kolon. Podíl na nich mají nezodpovědní řidiči, kteří riskují rychlou jízdou, což je mnohy příčinou havárií. 

Havárie a kolony na dálnici, ale i na silnici 602 jsou v poslední době běžné. K tragické nehodě došlo v první polovině července např. na 150. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Z dosud nezjištěných příčin se tam střetlo nákladní a osobní auto, přičemž jednasedmdesátiletý řidič osobního automobilu při nehodě utrpěl závažná poranění, kterým na místě podlehl. Dálnice byla průjezdná pouze levým jízdním pruhem. Další dopravní nehoda se stala na 139. km dálnice D1 ve směru na Brno, střetly se tam dvě nákladní a jedno osobní vozidlo. Dvě osoby se zranily a musely být převezeny do zdravotnického zařízení. Za nehodou se vytvořila kolona. Osobní vozidla mohla místo nehody objekt přes přilehlou čerpací stanici. Příčina byla patrně nepozornost jednoho z řidičů.

-red, pčr-

most2most3

    Reklama
  • Lisovna_Kabát
  • Jupiter restaurace
  • NKT
  • Redakce-provoz
Nahoru